Aktualności, promocje...

Test opon ciężarowych - Michelin Live Test 2017

Ponad 150 właścicieli i menadżerów flot z Polski, krajów bałtyckich, Czech i Słowacji bierze udział w testach opon ciężarowych MICHELIN Live Test 2017 organizowanych na torze w Bednarach (Polska) i Pachfurth (Austria).

Test opon ciężarowych Michelin Live Test 2017

Na torze w Bednarach odbywają się (5-7 września) testy dla 100 klientów z Polski oraz krajów bałtyckich, natomiast 50 klientów czeskich i słowackich spotka się na torze w Pachfurth w dniach 11 i 12 września.

Klienci Michelin zaproszeni na Michelin Live Test 2017to właściciele firm transportowych oraz osoby zarządzające nimi, które dysponują ponad 50 pojazdami i zajmują się przewozem krajowym oraz międzynarodowym.

Michelin testuje opony do transportu dalekobieżnego z gamy MICHELIN X-LINE do wszechstronnego zastosowania o rozmiarach 315/70/R22.5 i 385/55/R22.5 oraz opony do zestawów typu megavolume serii 60 w rozmiarach 315/60/R22.5 i 295/60/R22.5.

Podczas obu imprez Michelin prezentuje osiągi opon w realnych warunkach użytkowania, zaś testy pozwolą na porównanie ich z oponami konkurentów. Na torach w Bednarach i Pachfurth planuje 3 dynamiczne testy opon sprawdzające:

- opory toczenia (przekładające się na zużycie paliwa);

- przyczepność na mokrej nawierzchni/ podjazd pod wzniesienie (sprawdzające bezpieczeństwo/ mobilność);

- hamowanie na mokrej nawierzchni (wpływające na bezpieczeństwo).

Testy odbywają się na pojazdach udostępnionych przez producenta ciężarówek marki Scania z naczepami firmy Wielton. Naczepy są obciążone betonowymi blokami o wadze 20 ton. Wyniki testów przeprowadzonych w realnych warunkach użytkowania mają zademonstrować użytkownikom z 6 krajów bezpieczeństwo i osiągi opon Michelin oraz udowodnić korzyści wynikające z właściwego zarządzania oponami we flotach transportowych.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych