Aktualności, promocje...

Opona Continental PremiumContact 6 nagrodzona za design

Nowa letnia opona Continental do samochodów osobowych klasy średniej i luksusowych, zdobyła dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa – IF Design Award 2017 i red dot design award 2017.

Opona Continental PremiumContact 6 nagrodzona za design

„Jesteśmy zaszczyceni, że nasze starania zostały docenione w dwóch międzynarodowych konkursach wzornictwa przemysłowego. Nagrody przyznane oponie PremiumContact 6 potwierdzają utrzymanie najwyższych standardów, w tak ważnym dla Continental procesie doskonalenia ogumienia. W obu przypadkach opona została wysoko oceniona przez niezależnych ekspertów z całego świata. Cieszy nas, że jury doceniło w szczególności te elementy ogumienia, które przynoszą faktyczne korzyści kierowcom.” – powiedział Ulrich Behr, projektant opon Continental, zaangażowany w opracowanie modelu PremiumContact 6.

Projektanci Continental, podczas pracy nad wszystkimi nowymi oponami, szczególną uwagę poświęcają bieżnikowi. Przede wszystkim musi on spełniać stale rosnące oczekiwania kierowców dotyczące jakości opon, prowadzenia auta, bezpieczeństwa i komfortu jazdy oraz oszczędności paliwa. Ważną rolę pełni również estetyka. Charakterystyczne wzory bieżnika, które są zoptymalizowane pod kątem właściwości jezdnych, wyróżniają opony Continental na tle konkurencji oraz nadają im niepowtarzalny charakter. Podobnie jest z bokiem opony, który stanowi nośnik informacji na temat budowy, wymiaru czy parametrów użytkowania opony i jednocześnie jest spersonalizowanym podpisem producenta. Dzięki temu marka oraz model opony stają się rozpoznawalne na pierwszy rzut oka.

Liczy się nie tylko wygląd

Najlepszym potwierdzeniem doskonałej jakości i właściwości PremiumContact 6 jest uznanie ekspertów motoryzacyjnych. Nowa opona Continental, mimo iż trafiła na rynek zaledwie przed kilkoma miesiącami, zwyciężyła m.in. w prestiżowym teście opon przeprowadzonym przez niemiecki magazyn Auto Bild, w którym przetestowano 52 modele w rozmiarze 225/50 R17. Co ważne uzyskała najlepsze wyniki w hamowaniu zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Model został także uznany za najbardziej ekologiczną oponę i otrzymała tytuł ,,Eco-Champion”.


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych