Aktualności, promocje...

Nowe opony przemysłowe Michelin XDR3

Michelin przedstawia nowe opony przemysłowe MICHELIN XDR3 zaprojektowane z myślą o wozidłach sztywnoramowych pracujących w kopalniach odkrywkowych.

Nowe opony przemysłowe Michelin XDR3

Przemysł wydobywczy nieustannie poszukuje rozwiązań zwiększających produktywność przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa na terenie prowadzonych prac. Naprzeciw oczekiwaniom operatorów kopalni odkrywkowych wychodzi firma Michelin, wprowadzając na rynek nowe opony MICHELIN XDR3. W ogumieniu zastosowano szereg modyfikacji, które podnoszą jej żywotność o co najmniej 10% w porównaniu do opony poprzedniej generacji MICHELIN XDR2. Nowy model jest dostępny w rozmiarach 40.00 R 57 i 53/80 R 63.

Rewolucyjna rzeźba bieżnika
Udoskonalona rzeźba bieżnika charakteryzuje się zwiększoną zdolnością do rozpraszania ciepła sięgającą nawet do 8°C. Grubsza warstwa gumy w obszarze kontaktu opony z nawierzchnią zwiększa wytrzymałość, zapewnia lepsze rozłożenie nacisku oraz mniejszą jego siłę. Przenikające się klocki barkowe zapewniają znacznie lepszą stabilność pojazdu podczas jazdy w zakręcie, ułatwiając manewrowanie wozidłem podczas prac, a także zmniejsza zużycie opony.

Cztery innowacyjne mieszanki gumy: MB4, MB, MC4, MC
Wykorzystany w produkcji nowatorski proces mieszania i łączenia ze sobą surowców, a także najwyższy poziom dyspersji sadzy sprawia, że opona MICHELIN XDR3 jest bardzo odporna na ścieranie. Każda z zastosowanych czterech mieszanek ma inne właściwości dopasowane do warunków pracy w kopalniach – od najwyższej trwałości na ścieranie po wysoką odporność cieplną będącą wynikiem jazdy z dużymi prędkościami.

Nowe opony przemysłowe Michelin XDR3 przekroj

Izolacja drutów stalowych
W nowych oponach do wykonania opasania użyto stalowych linek, które są o 10% bardziej wytrzymałe niż te w oponach poprzedniej generacji MICHELIN XDR2. Linki tworzące splot są zatopione w gumie, co zabezpiecza opasanie przed powstawaniem i rozprzestrzenianiem się korozji. W efekcie opona charakteryzuje się dłuższym cyklem życia.

Opona Michelin XDR3 umożliwia zastosowanie systemu MEMS (Michelin Earthmover Management System). Oznacza to szybką i łatwą instalację czujników zbierających i przesyłających w czasie rzeczywistym wyniki pomiarów, takich jak ciśnienie i temperatura. Dzięki temu operatorzy mogą na bieżąco monitorować stan ogumienia i reagować w przypadku ewentualnych nieprawidłowości, co w naturalny sposób przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności maszyn.

Prace badawcze i rozwojowe nad nową oponą MICHELIN XDR3 trwały sześć lat. W tym czasie ogumienie przeszło szereg testów, pokonując jednocześnie 25 mln kilometrów, co odpowiada okrążeniu kuli ziemskiej aż 625 razy!

Opona MICHELIN XDR3 40.00 R 57 jest dostępna na rynku od września 2016 roku, a MICHELIN XDR3 53/80 R 63 będzie dostępna od stycznia 2017 roku.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych