Aktualności, promocje...

Bezpieczna jazda dzięki Bridgestone CAIS

Podczas październikowych targów Paris Moto Show 2016 marka Bridgestone zaprezentowała CAIS – najnowszą technologię, która w czasie rzeczywistym monitoruje warunki, jakie panują na drodze i informuje o zagrożeniach.

Jednym z najważniejszych filarów bezpieczeństwa jazdy są opony wysokiej jakości. Oprócz najnowszych rozwiązań technologicznych w produkcji ogumienia Bridgestone inwestuje także w całe systemy wspierające kierowców podczas jazdy. Jednym z najnowszych osiągnięć marki jest CAIS, czyli Contact Area Information Sensing.

Bezpieczna jazda dzięki Bridgestone CAIS

CAIS to bezpieczeństwo na drodze w każdych warunkach
Integralną część CAIS stanowi system czujników zamontowany wewnątrz opon Bridgestone. Rozpoznaje on 7 różnych stanów nawierzchni: suchą, częściowo wilgotną, mokrą, błoto, świeży śnieg, ubity śnieg i lód. Dzięki CAIS kierowca otrzymuje w czasie jazdy informację o aktualnym stanie drogi. System przez cały czas gromadzi i analizuje dane na temat nawierzchni, a wyniki natychmiast trafiają do kierowcy. Na ekranie umieszczonym na desce rozdzielczej wyświetlane są także ostrzeżenia drogowe.

Do tej pory działanie technologii CAIS zostało sprawdzone na rynku japońskim. Uzyskane wyniki potwierdziły oczekiwane przez Bridgestone pozytywne zmiany na rzecz poprawy bezpieczeństwa jazdy w zmiennych warunkach drogowych.


Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych