Aktualności, promocje...

Ekstremalny test opon na WRC w Mikołajkach

Zakończona siódma runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata WRC w Mikołajkach, których partnerem jest firma Michelin, była ekstremalnym testem dla opon. Strategia doboru ogumienia miała duży wpływ na wynik PZM 73. Rajdu Polski.

Opony Michelin Rajd Polski 1

Blisko 1 254 km tras kierowcy musieli pokonać w bardzo zróżnicowanych warunkach pogodowych – od jazdy przy bardzo wysokich temperaturach sięgających 35 0C do jazdy w błocie z powodu obfitych opadów. Na rozmytej deszczem drodze dodatkowym zagrożeniem dla opon były kamienie i bardzo głębokie koleiny o głębokości nawet 40 centymetrów. Auta wyposażone w opony Michelin zajęły 2 miejsca na podium w wyścigu WRC i trzy miejsca na podium w wyścigu WRC 2.

„Wyniki dowodzą, że Michelin przyjął dobrą strategię doboru opon. Deszcz nas oszczędził pomiędzy poszczególnymi etapami, jednak przez dwie noce z rzędu naprawdę mocno padało” –komentuje Jacques Morelli, manager programów rajdowych Michelin. „Sytuacja na trasie była bardzo zmienna. Po raz kolejny opony musiały sprostać różnorodnym warunkom na drodze przy dużych prędkościach sięgających 200 km/ h”– dodaje.

Opony Michelin Rajd Polski 3

Firma Michelin wyposażyła załogi w opony MICHELIN LTX Force H4 z twardej mieszanki i S4 z mieszanki miękkiej, zaś zawodnicy WRC2 na MICHELIN Latitude Cross H90 z mieszanki twardej i S80 z mieszanki miękkiej.

Zwycięzcami PZM 73. Rajdu Polski zostali Andreas Mikkelsen oraz A. Jaeger Synnevaag jadący wyposażonym w opony Michelin Volkswagenem Polo R WRC. Drugie miejsce zajęli Ott Tanak oraz Raigo Molder (Ford Fiesta RS WRC), natomiast trzecie – Hayden Paddon oraz John Kennard (Hyundai i20 WRC na oponach Michelin)

Wśród załóg WRC2 zwycięzcami zostali Teemu Suninen oraz Mikko Markkula (Skoda Fabia R5), zaś kolejne miejsca zajęli odpowiednio Elfyn Evans i Craig Parry (Ford Fiesta R5) oraz Esapekka Lappi i Janne Ferm (Skoda Fabia R5). Wszystkie trzy zespoły jechały na oponach Michelin.

Wszystkie opony Michelin przeznaczone do jazdy po nawierzchni szutrowej cechują wszechstronne osiągi, aby umożliwić kierowcom rywalizację w jak najbardziej różnorodnych warunkach przez cały czas trwania cyklu WRC. Przy projektowaniu ogumienia sportowego firma Michelin kieruje się strategią Michelin Total Performance, które zakłada jednoczesne podnoszenie wykluczających się osiągów, jak chociażby wytrzymałość i jazdę na najwyższych osiągach. W przypadku Rajdu Polski takie podejście zdało egzamin, ponieważ zawodnicy osiągali prędkości do 200 km/h.

Opony Michelin LTX Force H4 i Michelin LTX Force S4:
rozmiar:205/65R15 (17/65-15)
szerokość:205 mm
wysokość barku:133 mm
średnica wewnętrzna:15 cali
rodzaj bieżnika:asymetryczny i kierunkowy (dla prawej i lewej strony)
przeznaczenie:drogi nieutwardzone
wersja H4 (twarda mieszanka):agresywne, twardy szuter, suche nawierzchnie, temperatura >15 oC
wersje S4 (miękka mieszanka):mokry lub grząski szuter, temperatura <15 oC

Rajdy, gdzie opony H4 są dedykowane:Meksyk, Portugalia, Włochy, Australia i Hiszpania
Rajdy, gdzie opony S4 są dedykowane:Argentyna, Polska, Finlandia i Walia

Opony Michelin Rajd Polski 2 Opony Michelin Rajd Polski 4 Opony Michelin Rajd Polski 5
Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych