Aktualności, promocje...

Sezonowa zmiana, czyli zakup opon letnich

Nowe opony, ich wybór i zakup mogą stanowić spore wyzwanie szczególnie, że na rynku dostępna jest bogata oferta modeli i rozmiarów. Dlatego szukając odpowiedniego ogumienia do auta najlepiej wybrać sprawdzone, potwierdzone wynikami testów i często nagradzane opony firmy Continental

Opony Continental od lat zajmują czołowe miejsca w rankingach i testach prowadzonych przez niezależne ośrodki badawcze oraz czasopisma motoryzacyjne. Liczące się pisma motoryzacyjne jak np. Auto Świat, czy renomowane instytucje takie jak np. niemiecki ADAC – drugi co do wielkości automobil klub na świecie – przez lata wyrobiły sobie markę kluczowych recenzentów oceniających jakość ogumienia w Europie, a ich wyniki są powszechnie akceptowane i respektowane. Dlatego opony wygrywające w takich testach są nie tylko sprawdzone i bezpieczne, ale przede wszystkim charakteryzują się optymalnymi parametrami.

Nagradzane, zgodne z zaleceniami producentów, do różnych typów samochodów i uwzględniających różne style jazdy każdy kierowca znajdzie w bogatej ofercie opon Continental, wiodącego dostawcy rozwiązań dla branży motoryzacyjnej.

Opona ContiSportContact 5 SUV

Rodzinnie i sportowo, czyli ContiSportContact 5 SUV – opona rekomendowana do SUV’ów
Polacy w ostatnich latach stali się zwolennikami SUV’ów, czyli połączenia luksusowego auta osobowego z samochodem terenowym. Rekomendowaną oponą do tego typu samochodów jest ContiSportContact™ 5 SUV, która zdobyła w tym roku najwyższą notę w testach opon letnich do aut terenowych przeprowadzonych przez magazyn Auto Świat 4x4. Opona doskonale adaptuje się do podłoża zapewniając wzorową przyczepność i bezpieczne prowadzenie podczas pokonywania zakrętów. Wykorzystana w oponie mieszanka Black Chilli reaguje na drgania, co gwarantuje krótszą drogę hamowania zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Ponadto unikalna mieszanka ContiSportContact™ 5 SUV zapewnia mniejsze opory toczenia co przekłada się na dłuższe przebiegi oraz mniejsze zużycie paliwa.

Opona ContiSportContact 6

Szybko i bezpiecznie, czyli nowość 2016 - ContiSportContact 6
Wśród produktów Continental polecanych posiadaczom aut o wysokich osiągach jest nowość 2016 roku - opona SportContact™ 6. Wyposażona w mieszankę Black Chilli z cechą Micro Flexibility, gwarantującą najwyższą przyczepność we wszystkich kierunkach, SportContact 6 zapewnia odpowiednie dopasowanie do powierzchni niezależnie od warunków atmosferycznych. Cechą charakterystyczną opony jest nowy wzór bieżnika opracowanego w technologii Force Vectoring. W oponie zastosowano różne typy bieżnika wewnątrz, na zewnątrz i w środku czoła opony. W zależności od rozmiaru ogumienia, trzy lub cztery środkowe żebra, wraz z zewnętrznymi barkami opony, zapewniają poprzeczny transfer sił, dzięki czemu SportContact™ 6 gwarantuje precyzyjne prowadzenie i natychmiastową reakcję nawet przy niewielkich ruchach kierownicy. Ponadto najnowsza opona Continental wyróżnia się zastosowanymi w niej specjalnymi włóknami Aralon 350. To syntetyczny materiał, w którym dwie przędze wykonane z silnego aramidu zostały ciasno zaplecione za pomocą elastycznego nylonu. Ta wyjątkowa konstrukcja działa jak dodatkowy pas stali przez co pozwala zachować stabilny kształt bieżnika opony nawet przy prędkości 350 km/h.

Opona ContiPremiumContact 5

„Wysoce polecana” ContiPremiumContact 5 - czyli opona do aut klasy średniej i wyższej
Kierowcom z najliczniejszej kategorii samochodów Continental rekomenduje oponę, która w 2015 roku z najwyższą notą i tytułem „wysoce polecanej” zwyciężyła w teście opon letnich zorganizowanym przez automobilkluby: niemiecki ADAC, austriacki OEAMTC i szwajcarski TCS oraz niemiecką organizację konsumencką Stiftung Warentest. Wyróżniona opona ContiPremiumContact 5 łączy w sobie najlepsze osiągi i bezpieczeństwo. Dzięki zastosowanym krawędziom 3D, makro blokom oraz rowkom wodnym wyróżnia się doskonałymi właściwościami podczas hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. ContiPremiumContact™ 5 dostosowuje się do indywidualnego stylu jazdy kierowcy zapewniając tym samym niższe opory toczenia oraz doskonałą przyczepność.

Opona ContiEcoContact 5

ContiEcoContact 5 - dobra opona do aut miejskich
Opona polecana jest przede wszystkim posiadaczom samochodów, którzy pokonują dłuższe trasy oraz przywiązują dużą wagę do kwestii zużycia paliwa i ochrony środowiska. Cechą szczególną opony jest jej wieloletnia trwałość. Niskie opory toczenia gwarantują zauważalną redukcję zużycia paliwa oraz emisji CO2. Nowoczesny wzór bieżnika zapewnia doskonałą przyczepność na każdej nawierzchni oraz bezpieczeństwo w trakcie hamowania. Natomiast niezwykle cienkie lamele zmniejszają deformację bieżnika minimalizując tym samym straty energii.

Rekomendacja kilku opon letnich, nie zamyka szerokiej oferty Continental. Koncern sprawdzonych i rekomendowanych opon ma dużo więcej, dlatego każdy kierowca znajdzie tu produkt do swojego samochodu.

Opony Continetal dostępne są w sieci serwisów point S UNIGUM


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony porady

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych