Aktualności, promocje...

Michelin Anakee Wild - nowa i wszechstronna opona motocyklowa

Michelin Anakee Wild jest przeznaczona do dużych maszyn turystycznych z myślą o jeździe po drodze oraz off-road. Jest to opona wszechstronna zaprojektowana dla kierowców motocykli turystycznych, którzy poruszają się zarówno po jezdni, jak i poza nią.

Osiągi nowej opony pozwalają kierowcom wykorzystywać możliwości maszyn także na piasku, błocie czy kamienistej nawierzchni. Podczas prób i testów przeprowadzonych na czterech kontynentach opony Michelin Anakee Wild przejechały 40 tys. km przy wahaniu temperatur na poziomie 50°C (od -5°C do +45°C).

Opony motocyklowe Michelin Anakee Wild 1

Podstawowe cechy opony Michelin Anakee Wild to:
- Wysoka trwałość oraz odporność na przegrzanie i przetarcia dzięki nowej mieszance bieżnika oraz jego odpowiedniej głębokości;
- Stabilność i komfort podczas prowadzenia na jezdni dzięki konstrukcji radialnej zastosowanej po raz pierwszy w oponach typu „kostka”;
- Panowanie nad pojazdem i precyzja prowadzenia na mokrej nawierzchni oraz trakcji podczas jazdy w terenie dzięki innowacyjnej rzeźbie bieżnika.

Michelin Anakee Wild na tył odpowiada za stabilność motocykla, zaś opona na przód za precyzję prowadzenia oraz panowanie nad pojazdem. Przy projektowaniu jej bieżnika inżynierowie inspirowali się oponą Michelin Desert, która aż 33 razy zwyciężała w rajdzie Paryż-Dakar.

Opony motocyklowe Michelin Anakee Wild 2

Technologiczne rozwiązania wykorzystane w bieżnikach opony to:
- mostki między klockami , aby zwiększyć stabilność motocykla w zakrętach na szosie;
- niewielkie rowki na klockach bieżnika, aby ograniczyć gromadzenie się błota i kamieni w oponie;
- zaokrąglone klocki bieżnika na bokach opony umiejscowione tak, by ułatwiać wyjeżdżanie z kolein;
- w oponach na tył klocki bieżnika są w kształcie trapezu dla lepszego prowadzenia i trakcji podczas jazdy w terenie.

Możliwości opony prezentuje materiał zamieszczony tu: https://youtu.be/Sxprsd31YOo

Michelin Anakee Wild uzupełnia ofertę opon Michelin do motocykli turystycznych w zależności o sposobu ich użytkowania. Dzięki temu odpowiada na różnorodne potrzeby kierowców:
- Michelin Pilot Road 4 – przeznaczone do jazdy po szosie, rzeźba bieżnika dopasowana do podróżowania w sportowym stylu;
- Michelin Anakee III – przeznaczone do jazdy po szosie z możliwością sporadycznej jazdy off-road;
- Michelin Anakee Wild – opona podwójnego przeznaczenia do jazdy zarówno po szosie, jak i w terenie.

Opony motocyklowe Michelin Anakee Wild 3

Opona Michelin Anakee Wild dostępna jest we wszystkich najbardziej popularnych rozmiarach, również z uwzględnieniem potrzeb kierowców najbardziej popularnego w tej kategorii modelu BMW R 1200 GS.

PRZÓD: 110/80 R 19; 120/70 R 19; 90/90 – 21;

TYŁ: 150/70 R 17; 170/60 R 17; 130/80 – 17; 140/80 – 17

Inżynierowie Michelin podczas projektowania Michelin Anakee Wild wykorzystali opinie kierowców oraz przedstawicieli T3 Adventure, firmy specjalizującej się w organizacji ekstremalnych wypraw, która przetestowała nowe ogumienie na czterech kontynentach. Podczas tych prób opony Michelin Anakee Wild przejechały 40 tys. km przy wahaniu temperatur na poziomie 50°C (od -5°C do +45°C).

Relację video z wypraw na oponach Michelin Anakee Wild można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/pVs-MSocBTw


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych