Aktualności, promocje...

Opony Conti Hybrid HT3 nagrodzone

Niskoprofilowa opona do przyczep i naczep Conti Hybrid HT3 w rozmiarze 445/45 R 19.5, zdobyła nagrodę w kategorii „Produkt” w prestiżowym konkursie iF Design. Jury doceniło jej doskonałe wzornictwo, innowacyjność, bezpieczeństwo oraz ekologiczność.

Conti Hybrid HT3 z nagrodą iF Design

Opona Conti Hybrid HT3 445/45R R 19.5 pokonała ponad 5 tysięcy innych produktów zgłoszonych do konkursu. Jesteśmy dumni, ponieważ to wyróżnienie jest wyrazem uznania dla najwyższych standardów, jakie stosujemy w procesie doskonalenia opon Continental pod względem ich żywotności i bezpieczeństwa – powiedział Constantin Batsch, Wiceprezes Działu Opon do Pojazdów Ciężarowych na region EMEA.

Conti Hybrid HT3 445/45R 19.5 to bardzo wytrzymała, a przy tym ekonomiczna opona przeznaczona do przyczep i naczep, która została zaprojektowana z myślą o pojazdach ciężarowych o dużej ładowności. Może być poddawana bieżnikowaniu, co przyczynia się do zmniejszenia ilości dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery, dzięki czemu transport ciężarowy staje się bardziej przyjazny dla środowiska.

Komisja konkursowa złożona z 58 projektantów z całego świata, doceniła oponę za wysoką jakość, wzornictwo, innowacyjność, profil bezpieczeństwa, a także ekologiczność.

Nagrodzona opona charakteryzuje się wysokim indeksem nośności oraz maksymalnym przebiegiem. Wytrzymuje obciążenie do 9 ton na oś, a jednocześnie pozwala na maksymalne wykorzystanie wewnętrznej, trzymetrowej wysokości załadunku zastosowanej w naczepach typu mega. Dodatkowo, zoptymalizowany kontur opony oraz równy rozkład sił nacisku sprawiają, że zużywa się ona w sposób równomierny, co przekłada się z kolei na jej wydłużoną żywotność. Co więcej, obniżenie oporów toczenia, o 15% w stosunku do poprzedniej wersji ogumienia, pozwoliło zakwalifikować Conti Hybrid HT3 445/45R R 19.5 do unijnej klasy „B” w zakresie zużycia paliwa. Oznacza to, że jej zastosowanie umożliwia uzyskanie oszczędności na paliwie, zarówno w transporcie regionalnym, jak i długodystansowym.

Podobnie jak wszystkie opony Continental segmentu premium, wyróżniona opona została zaprojektowana w dziale wzornictwa w zakładach produkcyjnych koncernu w Hanower-Stöcken. Dział ten zajmuje się rozwijaniem koncepcji projektowych dla wszystkich rodzajów opon. Projektanci oddają w wyglądzie i kształcie opony innowacyjną technologię wykorzystaną w procesie jej produkcji. Ich celem jest nadanie ogumieniu stylu i charakteru właściwego dla Continental, który pozwala użytkownikom bezbłędnie rozpoznać opony tej marki.

Konkurs iF Design jest organizowany przez International Forum Design GmbH od 1954 roku. Zwycięskie produkty zostaną nagrodzone godłem iF Design podczas oficjalnej gali 26 lutego 2016 w siedzibie BMW Welt w Monachium. Opona Conti Hybrid HT3 445/45R 19.5 będzie zaprezentowana również na wystawie iF Design w Hamburgu.


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych