Aktualności, promocje...

Zwycięstwo Goodyear w rajdzie Dakar 2016

Zespół De Rooy, jadący na standardowych oponach terenowych Goodyear ORD, zwyciężył w klasie pojazdów ciężarowych w zakończonym w sobotę, 16 stycznia, rajdzie Dakar 2016.

W trakcie 13 dni zmagań uczestnicy przemierzyli liczącą około 9000 kilometrów trasę, która wiodła przez najtrudniejsze tereny Argentyny i Boliwii. Mimo licznych wyzwań na szlaku, ogumienie Goodyear okazało się niezawodne i zapewniło holenderskiemu teamowi sukces w najtrudniejszym rajdzie świata.

W drodze do zwycięstwa w Rosario, ciężarówka Powerstar Iveco z numerem #501 dowodzona przez Gerarda De Rooya, wspieranego przez drugiego kierowcę Moisesa Torrallardona z Hiszpanii, pokonała ponad 50 innych pojazdów ciężarowych z całego świata. Ogromny sukces zespołu to m.in. zasługa - wyprodukowanych w Luksemburgu opon - Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5 oraz dużych umiejętności polskiego mechanika teamu, Dariusza Rodewalda. Dla Polaka to drugie w karierze zwycięstwo w Dakarze. Poprzedni sukces odniósł w 2012 roku.

Zwycięstwo Goodyear w rajdzie Dakar 2016

„Warunki podczas wyścigu Dakar należą niewątpliwie do najtrudniejszych. Na trasie spotyka się najgorsze, co może być: piach, skały, kamienie i błoto, dlatego jednym z najważniejszych elementów są opony. Goodyear zapewnił nam znakomite wsparcie techniczne i doradztwo przed rozpoczęciem rajdu Dakar, szczególnie jeżeli chodzi o zalecenia dotyczące ciśnienia w oponach. Dostarczył także ogumienie terenowe ORD 375/90R22.5, które spisało się fantastycznie i było kluczowym czynnikiem naszego zwycięstwa w tej imprezie” - powiedział Gerard De Rooy.

Podobne saldo zwycięstw ma na swoim koncie Gerard De Rooy, który pierwszy raz triumfował w klasie ciężarówek w Dakarze także w 2012 roku. Dla De Rooya to jednak pierwszy sukces odniesiony we współpracy z Goodyearem. To ogumienie przyniosło szczęście również innemu członkowi zespołu De Rooy. Prowadzona przez Tona Van Genutgena szybka ciężarówka pomocy technicznej zespołu, również jadąca na oponach Goodyear ORD, ukończyła wyścig na 5. miejscu klasyfikacji generalnej.

„Gratulujemy Gerardowi De Rooy i jego zespołowi fantastycznego zwycięstwa w rajdzie Dakar 2016. To była niezwykle trudna, pełna wyzwań próba dla opon terenowych Goodyear ORD. Zwyciężając w klasie pojazdów ciężarowych i zajmując 5. miejsce w klasyfikacji szybkich pojazdów wsparcia technicznego, Gerard De Rooy i jego ekipa dowiedli, że nasze opony zapewniają wysokie osiągi nawet przy zastosowaniu ich w ekstremalnych off-roadowych warunkach” - powiedział Benjamin Willot, dyrektor marketingu opon ciężarowych, Goodyear Europa, Bliski Wschód i Afryka.

W rajdzie Dakar 2016, często określanym mianem „Odysei”, holenderska ekipa De Rooy wystawiła trzy pojazdy ciężarowe wyposażone w opony terenowe Goodyear ORD w rozmiarze 375/90R22.5. Główną ciężarówkę wyścigową prowadził Gerard De Rooy, drugą członek zespołu De Rooy - Ales Loprais, a szybki pojazd wsparcia technicznego - Ton van Genugten. Opony Goodyear ORD wybrano po wszechstronnych testach, przeprowadzonych we współpracy z inżynierami z Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu, którzy pomogli zespołowi dobrać opony tak, by zoptymalizować ich osiągi w różnorodnych, zmiennych warunkach Dakaru 2016.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych