Aktualności, promocje...

Nowatorska technologia Michelin na targach we Frankfurcie

Podczas rozpoczynającego się Salonu Samochodowego Frankfurt IAA 2015 firma Michelin prezentuje swoją nową nowatorską oponę Michelin Pilot Sport 4 z ultrareakcyjnym bieżnikiem oraz innowacyjną technologię Michelin Acoustic.

Opona Michelin Pilot Sport 4

Michelin Pilot Sport 4 generacji to opona przeznaczona zarówno do samochodów sportowych, jak i popularnych samochodów osobowych. Ultrareakcyjny innowacyjny bieżnik reaguje na zmianę kierunku jazdy, błyskawicznie dostosowując się do nawierzchni, co pozwala na precyzyjne kierowanie samochodem. W oponie zastosowano technologię „Dynamic Response” wykorzystującą aramidowo-nylonowe opasanie zapewniające precyzyjne przenoszenie reakcji kierowcy na drogę. Konstruując tę oponę, inżynierowie Michelin wykorzystali doświadczenia zdobyte podczas projektowania ogumienia dla aut sportowych. Podczas prac współpracowali oni również z konstruktorami takich firm jak BMW, Mercedes, Audi, Porsche. Oponę Michelin Pilot Sport 4 cechuje ponadto doskonała przyczepność i krótka droga hamowania dzięki zastosowaniu nowej mieszanki gumy z udziałem elastomerów funkcjonalnych i krzemionki.

Opona trafi na rynek na początku 2016 roku. Początkowo Michelin Pilot Sport 4 będzie dostępna w rozmiarze 17 i 18 cali, natomiast w późniejszym terminie zostaną wprowadzone również modele 19-calowe.

Na targach we Frankfurcie zostaną zaprezentowane również opony Michelin Pilot Sport 3 z technologią Michelin Acoustic, która redukuje hałas powstający wytwarzany opony o 15-20 proc. Aby uzyskać taki efekt, w oponach zastosowano warstwę specjalnej pianki poliuretanowej przymocowanej do wnętrza opony, która pochłania hałas powstający podczas kontaktu opony z asfaltem.

Ogumienie z technologią Michelin Acoustic jest szczególnie polecane do aut najwyższej klasy, dlatego zostało wybrane przez firmę Mercedes jako standardowe rozwiązanie stosowane w samochodzie Mercedes-AMG S na rynek europejski. Opony z tą technologią posiadają specjalne oznaczenie "Acoustic" umieszczone na boku opony.

We Frankfurcie Michelin pokaże także Michelin CrossClimatepierwszą na świecie oponę letnią z homologacją zimową, która została wprowadzona na rynek w maju tego roku. W przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi w lecie i zimie są wynikiem technicznego kompromisu, Michelin CrossClimate jest oponą letnią z osiągami zimowymi na najwyższym poziomie. Uzyskała ona najwyższą klasę „A” przyczepności na mokrej nawierzchni zarówno według kryteriów oceny opon letnich, jak i zimowych. Innowacyjna opona Michelin CrossClimate dostosowuje swoje właściwości do warunków pogodowych dzięki nowatorskiej konstrukcji bieżnika i wykorzystaniu funkcjonalnych elastomerów.

We Frankfurcie pokazana będzie również opona BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 – zaawansowana opona terenowa z portfolio firmy Michelin przeznaczona na wszystkie typy nawierzchni. Zastosowane w niej technologie zapewniają wysoką odporność na uszkodzenia. Oponę BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 charakteryzują wytrzymałe barki z technologią CoreGard, dzięki której guma na bokach opony jest bardziej odporna na przebicia i inne uszkodzenia mechaniczne. Głęboka rzeźba bieżnika na barkach i wypychacze kamieni pomagają w samooczyszczaniu się rzeźby bieżnika z kamieni i błota, co zwiększa przyczepność na miękkich nawierzchniach.

Targi motoryzacyjne IAA we Frankfurcie trwają od 17 do 27 września 2015 roku.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych