Aktualności, promocje...

Akumulatory Centra i Exide nagrodzone Medalem Europejskim

Poznański producent akumulatorów, Exide Technologies S.A., został uhonorowany nagrodą za akumulatory marek Centra i Exide z serii Start-Stop AGM.

Akumulatory Centra i Exide nagrodzone Medalem Europejskim

Medale Europejskie zostały przyznane za wyroby i usługi o europejskim standardzie przez Business Centre Club – jedną z największych organizacji pracodawców w Polsce. Uroczystość ich nadania odbyła się 10 czerwca w Warszawie.

Nagrodzone Medalem Europejskim akumulatory Centra i Exide Start-Stop AGM stworzone zostały z myślą o coraz szybciej rozwijającym się rynku samochodów z systemem Start-Stop i/lub z systemem hamowania rekuperacyjnego. Nowa generacja akumulatorów AGM sprawdza się także w łodziach oraz w zastosowaniach bazujących na inteligentnych układach oszczędzania paliwa.

– Medal Europejski to kolejne ważne wyróżnienie dla naszych produktów, które potwierdza pozycję Exide wśród liderów nowych technologii i producentów akumulatorów. To nie tylko cieszący nas dowód uznania, ale także doping do prowadzenia dalszych badań w zakresie technologii produkcji akumulatorów, do rozwoju i dostarczania naszym klientom produktów najwyższej jakości – mówi Janusz Mieloszyk, dyrektor generalny Exide Technologies S.A.

Podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień laureatom gratulacje złożył Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, który powiedział: – Dziś w takim oto gronie jesteśmy. W gronie tych, którzy chcą być Polakami i Europejczykami. George Friedman w książce „Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek” prognozuje, że Polska będzie jednym z 5 największych gospodarek świata obok Francji. Gwarancją tego są postawy, które reprezentują laureaci Medali Europejskich.

Poznańska firma Exide Technologies S.A. jest właścicielem marek Centra i Exide oraz częścią międzynarodowego lidera w produkcji akumulatorów – koncernu Exide Technologies. Exide jest producentem wielokrotnie nagradzanych, jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów. Firma dostarcza akumulatory kwasowo-ołowiowe producentom samochodów i kierowcom od ponad 100 lat.

Na rynku europejskim Exide jako pierwszy wprowadził akumulatory do pojazdów z systemem Start-Stop (2004 rok). Zakład w Poznaniu od wielu lat współpracuje ze znanymi producentami samochodów i dostarcza akumulatory na pierwsze wyposażenie do modeli takich samochodów, jak: Jaguar, Land Rover, Fiat, Volkswagen, Toyota, Citroën, Peugeot, Škoda czy Hyundai oraz pojazdów ciężarowych, jak Volvo i Scania. Exide jest obecnie jednym z największych na świecie producentów akumulatorów AGM.

Exide Technologies działa w 80 krajach i dysponuje ponad 120-letnim doświadczeniem. Jest jednym z największych producentów akumulatorów i podmiotów zajmujących się recyklingiem akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Firma tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu. Akumulatory Exide dostarczane są na pierwsze wyposażenie wiodącym producentom pojazdów osobowych, ciężarowych i wózków widłowych. Exide zaopatruje także rynek wtórny (AM) odnoszącymi sukcesy, rozpoznawalnymi markami.

Business Centre Club przy Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli jest organizatorem ogólnopolskiego przedsięwzięcia pod nazwą Medal Europejski. W jego ramach wyróżniane są wyroby i usługi, które odpowiadają standardom europejskim. Nominowane usługi lub wyroby muszą spełniać wymagane prawem normy oraz posiadać odpowiednie licencje i patenty. Istotna przy ocenie jest także dynamika firmy oraz zdobyte nagrody i posiadane certyfikaty.

Celem Medalu Europejskiego jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski, pobudzenie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, pobudzenie zainteresowania wielomilionowym rynkiem Unii Europejskiej wśród polskich przedsiębiorców oraz zainteresowanie konsumentów i przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej laureatami Medalu Europejskiego.


Źródło: Centra
Udostępnij

akumulatory Centra Exide

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych