Aktualności, promocje...

Nowa jakość w oponach dla transportu

Semperit wprowadza na rynek nową rodzinę wysokiej klasy opon do użytku w łączonym transporcie regionalnym i dalekobieżnym, modele Semperit Runner F2 i D2 w rozmiarze 315/80 R22.5.

Nowości Semperit wprowadzają nową jakość do oferty wysokiej klasy opon wykorzystywanych w łączonym transporcie regionalnym i dalekobieżnym. Nowe produkty zapewniają dłuższy okres eksploatacji i znaczną oszczędność paliwa, a także wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy, nawet na mokrej nawierzchni. Ogumienie Runner zostało zaprojektowane do użytku w samochodach ciężarowych i autobusach. Zoptymalizowana pod kątem oporów toczenia opona Runner F2 stanowi idealne uzupełnienie dla modelu Runner D2 sprawdzającego się w wysokich przebiegach.

Opony Semperit RunnerF2 RunnerD2

Semperit Runner F2
Kompaktowy wzór bieżnika opony na oś kierowaną Semperit Runner F2 zawiera dużą ilość materiału odpornego na ścieranie w miejscach, które wykazują niewielką deformację. Ten wzór, zwany „Void Optimized Pattern", przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacji i uzyskania przez oponę Runner F2 optymalnej wydajności paliwowej. Zewnętrzne rowki bieżnika biegną prosto, znacznie poprawiając jego trwałość nawet w trudnych warunkach drogowych. Z kolei użyta w nim mieszanka gumowa, zoptymalizowana pod kątem oporów toczenia, zwiększa oszczędność paliwa.

Dzięki dodatkowym głębszym lamelom bieżnika, które zapewniają lepsze odprowadzanie wody, opona na oś kierowaną zapewnia bezpieczną jazdę na mokrej nawierzchni. W rezultacie Semperit Runner F2 posiada jeszcze wyższą przyczepność na mokrej nawierzchni niż jej poprzedniczka i otrzymała w tej kategorii ocenę B na etykiecie EU. Nowość firmy Semperit posiada homologację M+S.

Semperit Runner D2
Opona na oś napędową Semperit Runner D2 została opracowana z myślą o długim okresie eksploatacji i wysokiej trwałości. Nowy wzór bieżnika zawiera liczne lamele, które sięgając niemal dwóch trzecich łącznej głębokości bieżnika, zapewniają wyższą stabilność bloków i znacznie ograniczają zużycie. Ponadto jako krawędzie chwytne, zapewniają oponie szczególnie dobrą trakcję przez cały okres jej eksploatacji.

Podobnie jak w przypadku opony Semperit Runner F2, bieżnik opony na oś napędową Semperit Runner D2 posiada wzór „Void Optimized Pattern”, który skutecznie wydłuża okres jej eksploatacji. Innym czynnikiem poprawiającym trwałość opony jest nowo opracowana mieszanka gumowa, która znacznie ogranicza zużycie paliwa. Semperit Runner D2 posiada zarówno homologację M+S, jak i symbol 3PMSF (trzech szczytów górskich i płatka śniegu).

Karkasy modeli F2 i D2 mają stopki o wzmocnionej konstrukcji, co zapewnia im wyższą nośność. Konstrukcja kordu w stopce ogranicza efekty dźwigni na ścianach bocznych, podnosząc trwałość opon. Karkasy wszystkich opon z nowej rodziny Semperit Runner można bieżnikować, dając im drugie życie.


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych