Aktualności, promocje...

Wyjątkowa propozycja dla flot ciężarowych

Bridgestone zapewnia najwyższej jakości opony i program Total Tyre Care służący do zarządzania eksploatacją ogumienia.

Zakup opon stanowi zaledwie kilka procent kosztów funkcjonowania parku flotowego. To właśnie starannie dobrane ogumienie ma wpływ na bardzo wiele czynników, które decydują o sukcesie w prowadzeniu biznesu flotowego, takich jak bezpieczeństwo, zużycie paliwa, niezawodność, ubezpieczenie, czy komfort i czas pracy kierowcy.

Bridgestone Total Tyre Care

Paliwo to jeden z największych kosztów operacyjnych we flotach samochodowych, który stanowi około 25–30% wszystkich koszów. Właśnie dlatego oszczędność paliwa i wydajność są dla menadżerów flot priorytetem. Odpowiedzią firmy Bridgestone na wyzwania stojące przed takimi klientami jest pełna gama najwyższej jakości paliwooszczędnych opon ECOPIA, przeznaczona dla ciężarowych flot dalekobieżnych.

W zależności od sytuacji i warunków jazdy około 20–50% zużycia paliwa zależy od oporu toczenia, czyli od siły wymaganej do toczenia opony. W nowoczesnych oponach ECOPIA, firmie Bridgestone udało się znacznie obniżyć opór toczenia. Niezależne testy drogowe* wykazały, że opony ECOPIA zapewniają do 26,5% niższy opór toczenia w porównaniu do poprzednich modeli serii ECOPIA, co przekłada się na niższe o 4,4% zużycie paliwa.

Rodzina produktów ECOPIA stanowi przełom we właściwościach ekologicznych ogumienia, ponieważ pomaga w oszczędzaniu paliwa i ograniczaniu emisji dwutlenku węgla bez uszczerbku dla bezpieczeństwa czy okresu eksploatacji opon.

By sprawnie zarządzać stanem zużycia ogumienia, potrzeba zaawansowanych narzędzi. Dla administratorów flot ciężarowych Bridgestone stworzył program Total Tyre Care, który poprzez szereg rozwiązań zapewniających oszczędność czasu i pieniędzy, oraz maksymalne wydłużenie okresu eksploatacji ogumienia, sprzyja obniżeniu kosztów związanych z oponami.

W ramach programu, który z powodzeniem może znaleźć zastosowanie w każdej flocie ciężarowej, można wyszczególnić trzy kluczowe obszary. Total Tyre Systemsto narzędzia kontrolne, które pozwalają generować spersonalizowane i bardzo przydatne raporty. W skład usługi wchodzi m.in. aplikacja ToolBox monitorująca zużycie opon, śledząca poziom wydajności, optymalizująca zużycie paliwa i samych opon, czy przeprowadzająca ich testy porównawcze. Drugą składową jest system monitorowania ciśnienia w oponach TPMS, który umożliwia zautomatyzowane monitorowanie jego poziomu oraz systematyczne korekty, dzięki którym możliwe jest utrzymywanie jego idealnych wartości. Kolejnym obszarem programu jest Total Tyre Services. To nic innego, jak rozbudowane wsparcie partnera serwisowego. Park samochodowy jest w tym przypadku objęty wszelką pomocą zapewniającą maksymalną efektywność pojazdów. Jest to możliwe dzięki konserwacji, monitorowaniu i wsparciu oferowanym przez sieć partnerów Bridgestone w całej Europie.

Rożne floty potrzebują różnego zakresu najbardziej dopasowanych produktów i usług. Opony Bridgestone ECOPIA i program Total Tyre Care to oferta szyta na miarę stworzona z myślą o spełnieniu indywidualnych potrzeb operatorów flot.


Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych