Aktualności, promocje...

Przygotuj motocykl do nowego sezonu

Skorzystaj z kilku wskazówek dotyczących wiosennego przeglądu motocykla, a unikniesz przykrych niespodzianek podczas wiosenno-letnich wypadów.

Przygotuj motocykl do nowego sezonu - akumulatory EXIDE

Sprawdźmy łańcuch
Przed nowym sezonem warto go wyczyścić i naoliwić. Upewnijmy się, że zębatki nie są zużyte i dobrze przylegają do siebie. Sprawdźmy także, czy łańcuch nie jest zbyt mocno napięty. Zawsze warto poprowadzić motocykl przez klika metrów, aby obejrzeć dokładnie łańcuch i skontrolować jego stan na całej długości (pod kątem sztywności lub osłabienia na każdym odcinku).

Przyjrzyjmy się oponom
W miarę upływu czasu na oponach możemy zauważyć ślady zużycia i odnotować spadki ciśnienia. Dlatego zawsze, zanim wyruszymy w drogę, powinniśmy sprawdzić, czy bieżnik i ciśnienie są zgodne z rekomendacjami producenta. Skontrolujmy dokładnie opony pod kątem oznak widocznego zużycia, a jeśli koła naszego jednośladu mają szprychy, sprawdźmy napięcie każdej z nich.

Olej do wymiany
Jeśli od ostatniej przejażdżki minęło kilka miesięcy, to na początku sezonu warto wymienić olej silnikowy. Na pewno powinniśmy robić to regularnie, aby zapobiec niszczeniu części, dlatego nie odkładajmy tego na później. Warto sprawdzić dokładne zalecenia w dokumentacji pojazdu (liczbę kilometrów, po przejechaniu których należy wymienić olej).

Hamulce zawsze sprawne
Sprawdzenie stanu klocków hamulcowych to podstawa. Na początku nowego sezonu może być konieczne ich odpowietrzenie i wymiana płynu hamulcowego. Sprawny system hamulcowy jest niezmiernie istotny, dlatego zawsze przed wyruszeniem w drogę powinniśmy sprawdzić działanie zarówno przednich, jak i tylnych hamulców.

Części tworzą sprawną całość
Skontrolujmy także zużycie poszczególnych części, np.: świec zapłonowych, kabli i filtrów powietrza. Utrzymujmy je w czystości i w dobrym stanie, w razie potrzeby konserwujmy smarem. Zapewni to bezpieczeństwo, podniesie wydajność oraz wydłuży życie motocykla.

Światła – niezawodny sygnalizator
Wydaje się to oczywiste, ale łatwo przeoczyć stan świateł w motocyklu, szczególnie jeśli podróżujemy najczęściej w dzień lub ruszamy w trasę po dłuższej przerwie. W związku z tym koniecznie sprawdźmy wszystkie światła: przednie, tylne, hamowania oraz kierunkowskazy. To one są podstawowym warunkiem widoczności pojazdu na drodze.

Akumulator stworzony do działania
Po zimie lub dłuższym przestoju akumulator może potrzebować dodatkowego ładowania. Można to zrobić samodzielnie przy pomocy prostownika, np. Exide 12/7, który posiada dodatkowy przewód, pozwalający na pozostawienie prostownika podpiętego do akumulatora, bez konieczności demontażu akumulatora na czas ładowania. Ten model prostownika ma również wbudowaną funkcję podtrzymania napięcia 13,7 V, która pozwala utrzymać akumulator w dobrej kondycji po zakończeniu sezonu motocyklowego. Pamiętajmy, że jeśli to możliwe, warto podłączyć akumulator do prostownika po każdym użyciu. Sprawdźmy także klemy oraz bieguny akumulatora – powinny być czyste, zabezpieczone i w dobrym stanie.


Przygotuj motocykl do nowego sezonu - akumulatory EXIDE tester
Jeśli akumulator wymaga wymiany, Exide oferuje akumulatory z gamy Bike: Factory Sealed Gel/AGM lub Maintenance Free AGM. Akumulatory Exide Bike zostały wyprodukowane w oparciu o zaawansowaną technologię, dlatego są niezawodne, trwałe i działają w każdych warunkach pogodowych.

Kask i wyposażenie
Zanim założymy kask i wyruszymy w drogę, poświęćmy chwilę na dokładny, samodzielny przegląd kasku i innych elementów ubioru motocyklowego: rękawiczek, ochraniaczy na plecy, zestawu pierwszej pomocy oraz pozostałych elementów wyposażenia. Przyjrzyjmy się dokładnie kaskowi w celu wykrycia jakichkolwiek pęknięć lub wad, sprawdźmy także okulary motocyklowe (czy nie mają zarysowań lub pęknięć). Jeśli zauważmy jakąkolwiek wadę, mającą wpływ na nasze bezpieczeństwo, wymieńmy kask i inne elementy wyposażenia na nowe.

Mycie równie ważne
Na koniec umyjmy porządnie motocykl. Dzięki temu zaobserwujemy wszystko, co mogliśmy wcześniej przeoczyć, np. niewielki przeciek lub poluzowaną część.

Akumulatory Exide Bike do motocykli
Exide oferuje następujące typy akumulatorów do motocykli: Factory Sealed Gel/AGM, Maintenance Free AGM, oraz Conventional. Exide dostarcza także własne testery akumulatorów oraz prostowniki, które pozwalają utrzymać motocykle w doskonałej kondycji. Produkty Exide pasują do ponad 90% rodzajów pojazdów dostępnych na rynku.

Akumulatory Exide Bike dostępne są w sieci serwisów Point S UNIGUM


Źródło: Centra
Udostępnij

akumulatory opony porady

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych