Aktualności, promocje...

Ferrari na oponach Bridgestone Potenza S007

Ferrari California T opuści fabrykę w Maranello na sportowych oponach wysokich osiągów Bridgestone Potenza S007.

Opona Bridgestone Potenza S007

Duża moc, wysokie prędkości i przeciążenia – tym przede wszystkim charakteryzują się samochody sportowe. Aby w pełni wykorzystać ich możliwości, niezbędne są odpowiednie opony gwarantujące bezpieczeństwo i radość z jazdy. Takie osiągi zapewnia sportowa opona Bridgestone Potenza S007, którą marka Ferrari wybrała na pierwszy montaż do modelu California T.

Model Potenza S007 przeznaczony jest do aut wyczynowych, które wymagają ekstremalnej odporności opon na siły boczne. Wzór bieżnika składa się ze sztywnych klocków zapewniających doskonałe prowadzenie i niezrównaną przyczepność na suchej nawierzchni. Szeroki bieżnik wraz ze specjalnie dopasowaną strukturą karkasu zapewniają maksymalną przyczepność przy pokonywaniu zakrętów, nawet przy największym przeciążeniu.

Ponadto w modelu California T, Potenza S007 pojawi się w technologii Run Flat umożliwiającej kontynuowanie jazdy nawet po przebiciu.

Współpraca Bridgestone i Ferrari trwa od lat. Japoński koncern projektuje i dostarcza ogumienie na pierwsze wyposażenie producentowi z Maranello od czasu modelu F348 z 1990 roku. Bridgestone dostarczał także opony Potenza F1 zespołowi Scuderia Ferrari, w latach 1999–2010, a więc w okresie, gdy team ośmiokrotnie zdobył mistrzostwo świata Formuły 1 konstruktorów i siedmiokrotnie w kategorii kierowców.

Doświadczenie, jakie firma Bridgestone zdobyła podczas 14 sezonów wyścigów Formuły 1 FIA, podczas których była oficjalnym dostawcą opon, umocniło współpracę z Ferrari. Ponadto aby spełnić wysokie wymagania modelu California T dotyczące m.in. większej oszczędności paliwa, Bridgestone opracował technologie które pozwoliły zoptymalizować mieszankę i reakcje zachodzące między sadzą, krzemionką a gumą tak, by maksymalnie obniżyć opór toczenia i zużycie paliwa.


Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych