Skontroluj opony zanim wybierzesz się w trasę

Utrzymanie opon w dobrym stanie jest ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo na drodze przez cały rok, ale szczególnie wtedy, gdy wybieramy się w daleką podróż.

Tysiące inspekcji przeprowadzonych przez Bridgestone w całej Europie wykazały, że ponad 78% pojazdów wyposażonych jest w opony nienadające się do jazdy. Właśnie dlatego Bridgestone zachęca kierowców do skontrolowania swoich opon, zanim wybiorą się w trasę.

Skontroluj opony zanim wybierzesz się w trasę

Trzy łatwe do sprawdzenia elementy wystarczają zwykle w zupełności do zapewnienia bezpiecznej, udanej i beztroskiej podróży:

1. Sprawdź głębokość bieżnika
Podczas weekendowych wyjazdów zawsze mamy nadzieję na słońce, ale ważne żeby być przygotowanym także na deszcz. Dzięki wystarczająco głębokiemu bieżnikowi możesz jechać pewnie i bezpiecznie, nawet jeśli warunki pogodowe ulegną pogorszeniu. Zgodnie z prawem głębokość bieżnika powinna wynosić co najmniej 1,6 mm.

2. Sprawdź ciśnienie w oponach
Upewnij się, że opony mają prawidłowe ciśnienie i są przygotowane do podróży. Pamiętaj, że obciążony samochód wymaga innego ciśnienia w oponach, co jest o tyle ważne, że zwykle podróżujemy z dużym bagażem (np. z rowerami, łódkami, przyczepami itp.). Poprawne wartości ciśnienia (dla opon tylnych i przednich) znajdziesz po wewnętrznej stronie drzwi, na klapie baku lub w instrukcji użytkownika. Pamiętaj, że dokładny pomiar należy wykonywać na zimnych oponach.

3. Sprawdź uszkodzenia i zużycie
Nacięcia, rysy, otarcia i inne uszkodzenia mogą łatwo pogłębić się w dalekiej trasie. Jeśli masz wątpliwości, przed podjęciem ryzyka skonsultuj się ze specjalistą.

O co tyle zachodu?
Zużyty bieżnik, niewłaściwe ciśnienie, uszkodzenia, nieregularne zużycie – wszystkie te elementy pociągają za sobą wiele negatywnych skutków:

1. Wyższe zużycie paliwa
Opony ze zbyt niskim ciśnieniem zużywają więcej paliwa.

2. Ograniczenie okresu eksploatacji opon
Opony ze zbyt niskim ciśnieniem zużywają się szybciej.

3. Obniżenie bezpieczeństwa
Niewystarczająca głębokość bieżnika powoduje wydłużenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Zbyt niskie ciśnienie ma także negatywny wpływ na prowadzenie się pojazdu, jego zdolność do manewrowania i na hamowanie. Opony zużyte lub uszkodzone są bardziej podatne na eksplozję w czasie jazdy, co może spowodować utratę kontroli nad pojazdem.

Alarmujący trend
Wyniki 28 700 bezpłatnych inspekcji opon przeprowadzonych ostatnio przez firmę Bridgestone w Europie są alarmujące. Ponad 28% kierowców prowadzi pojazdy wyposażone w opony, które mają albo znacznie obniżone ciśnienie, albo są zużyte ponad dopuszczalną przepisami normę, powodując zagrożenie dla życia kierowców, ich pasażerów i innych użytkowników dróg. Nie dołączaj to tej smutnej statystyki! Sprawdź opony przed weekendowym. Będziesz mógł cieszyć się jazdą i nie zaprzątać sobie głowy niczym innym.

Zapraszamy na bezpłatną kontrolę opon do sieci serwisów Point S UNIGUM


Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony porady

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj