Goodyear prezentuje oponę klasy AA

Koncepcyjna opona EfficientGrip AA Edition spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Opona Goodyear EfficientGrip AA

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, Goodyear prezentuje oponę klasy AA: EfficientGrip AA Edition. Koncepcyjna opona, wyprodukowana w czterech rozmiarach, wprowadza nowe standardy, oferując wybitne wyniki w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni i efektywności paliwowej. Opony EfficientGrip AA Edition posłużą przede wszystkim do dalszych prac badawczo-rozwojowych nad ogumieniem wysokiej klasy, które wejdzie do produkcji w niedalekiej przyszłości, a także jako opony pokazowe podczas wydarzeń motoryzacyjnych.

EfficientGrip AA Edition reprezentują duży postęp technologiczny i uzyskują najwyższe oceny w kategoriach bezpieczeństwa i parametrów kluczowych dla ochrony środowiska naturalnego, określonych przez europejskie rozporządzenie dotyczące obowiązku etykietowania opon. System etykietowania opon w UE jest podobny do oznaczeń klas energetycznych dla urządzeń gospodarstwa domowego, więc A oznacza najlepszą oponę w danej kategorii, a G - najsłabszą.

Opona koncepcyjna powstała na bazie technologii opracowanych przez Goodyeara w Centrum Innowacji koncernu w Luksemburgu. Jedną z nich jest znacząco udoskonalona mieszanka, która stanowi skok o kilka generacji technologicznych. Sam skład mieszanki to oczywiście nie wszystko - opona wyróżnia się również ulepszoną strukturą bieżnika, a nawet specjalnie dostosowanym procesem produkcyjnym.

"Podobnie jak w przypadku kryteriów stosowanych w odniesieniu do urządzeń gospodarstwa domowego, etykieta na oponie pozwala ocenić produkt według standardów, których przestrzeganie sprzyja ochronie środowiska. Dla nas - producentów opon - to z kolei test naszych umiejętności zaprojektowania opony, która osiąga najlepsze parametry w trudnych warunkach, np. podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Ocenie podlega również nasza troska o środowisko naturalne poprzez redukcję zużycia paliwa przez pojazd, co przekłada się na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Aby osiągnąć te cele, nasze Centrum Innowacji w Luksemburgu przekraczało obowiązujące obecnie granice technologiczne, żeby uzyskać jedne z najlepszych ocen według nowego europejskiego systemu etykietowania opon. To niewątpliwie wspaniałe osiągnięcie techniczne" - powiedział Hugues Despres, dyrektor marki Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Według nowego systemu etykietowania, nowe koncepcyjne opony Goodyear kategorii AA uzyskały najwyższą ocenę zarówno w kategorii efektywności paliwowej, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni. Osiągnięcie to pokazuje, że Goodyear wciela w życie swoje priorytety: projektowania opon, które przyczyniają się do poprawy ogólnego bezpieczeństwa na drogach, dzięki najbardziej zaawansowanym technologiom oponiarskim, a zarazem troski o środowisko naturalne poprzez minimalizowanie negatywnego wpływu na przyrodę dzięki niższym oporom toczenia.

Goodyear wyprodukował na razie ograniczoną liczbę nowych opon, które będą przeznaczone do prac badawczo-rozwojowych, a także do prezentacji możliwości technologicznych marki. Opony kategorii AA nie będą obecnie dostępne w sprzedaży.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj