Dunlop prezentuje oponę koncepcyjną klasy AA

Klasa AA oznacza, że opony Sport BluResponse AA mają najlepsze możliwe parametry w kategorii efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni w ramach nowego europejskiego systemu etykietowania opon.

Opona Dunlop SP Sport Bluresponse AA

Nowe koncepcyjne opony Dunlopa przeznaczone są do prac badawczo-rozwojowych i nie będą obecnie dostępne w sprzedaży. Sport BluResponse AA posłużą przede wszystkim jako podstawa do dalszego rozwoju ogumienia o najwyższych parametrach, które zostanie przedstawione w niedalekiej przyszłości, a także jako opony pokazowe.

"Prezentowane opony AA spełniają najwyższe wymagania Unii Europejskiej w ramach systemu etykietowania opon, wprowadzonego 1 listopada ubiegłego roku. Dla Dunlopa etykiety oznaczają wyzwanie, jakim jest stworzenie sportowej opony o wysokich osiągach, spełniającej jednocześnie surowe wymogi wyżej wymienionej klasyfikacji. Sport BluRepsonse AA to dowód naszych dużych możliwości inżynieryjno-konstrukcyjnych, dzięki którym połączyliśmy sportowe właściwości opony z wysokimi osiągami na etykiecie" - powiedział Sanjay Khanna, dyrektor zarządzający marki Dunlop.

Opony Sport BluResponse AA reprezentują duży skok technologiczny i osiągają najwyższe oceny w zakresie parametrów bezpieczeństwa i efektywności, oceniane zgodnie z systemem etykietowania opon w Unii Europejskiej. Opona skonstruowana w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie, stosowane przez Dunlopa w ogumieniu do motosportów, osiąga klasę AA bez kompromisów w zakresie sportowych właściwości. Szczegóły dotyczące konstrukcji i procesu produkcji tej opony mają poufny charakter.

"Nawet w przypadku opon klasy AA marka Dunlop pozostaje wierna swojemu sportowemu dziedzictwu. Jesteśmy przekonani, że etykieta jest znakomitym wskaźnikiem, pomagającym konsumentom oceniać opony w oparciu o kilka kluczowych parametrów. Jednak nieustannie bierzemy pod uwagę piętnaście kryteriów stosowanych przez renomowane czasopisma testujące nasze opony oraz ponad 50 parametrów, według których rygorystycznie oceniamy nasze opony przed ich wprowadzeniem na rynek" - dodaje S. Khanna.

W ramach nowego systemu etykietowania, opony Dunlop klasy AA osiągają najwyższe noty pod względem efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni.2 Oba czynniki są bardzo istotne w sportach samochodowych, bowiem większa efektywność paliwowa umożliwia pojazdom wyścigowym przejechanie dłuższego dystansu na mniejszej ilości paliwa, a dobra przyczepność na mokrej nawierzchni umożliwia utrzymanie się na torze nawet podczas deszczu.

"Opracowana przez nas technologia pozwala nam oferować doskonalsze opony, które mogą być używane nawet w trudnych warunkach podczas zmagań na torach wyścigowych" - podkreślił S. Khanna.


Źródło: Dunlop
Udostępnij

Dunlop opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj