Nowa opona Michelin X MultiWay 3D

Michelin X MultiWay 3D to ciężarowa opona wielofunkcyjna. Można ją stosować na wszystkich rodzajach dróg i we wszystkich warunkach pogodowych. Nowa opona Michelin jest optymalnym rozwiązaniem dla przewoźników pracujących zwłaszcza w transporcie regionalnym i krajowym.

W nazwie nowej opony - Michelin X MultiWay 3D - zawiera się jej charakterystyka:
zastosowanie najnowszych osiągnięć Michelin Durable Technologies w postaci innowacyjnej technologii trójwymiarowych lamel oraz dodatkowego opasania InfiniCoil,
przystosowana do jazdy zarówno po drogach głównych, lokalnych, jak i po autostradach
możliwość użytkowana przez cały rok w różnych warunkach pogodowych
zapewnienie doskonałej trakcji bez względu na typ nawierzchni.

Opona Michelin MultiWay3D XZ

Michelin X MultiWay 3D - optymalna przyczepność w każdych warunkach
Michelin X MultiWay 3D przystosowana jest do każdego typu nawierzchni (drogi lokalne, główne i autostrady) oraz do wszelkich warunków pogodowych, gdy drogi są suche, wilgotne, mokre, a nawet lekko zaśnieżone. Nowa gama opon została zaprojektowana w konkretnym celu - aby spełniać oczekiwania firm transportowych, które przewożą ciężkie ładunki, przy zachowaniu bezpieczeństwa, ale równocześnie muszą zabiegać o obniżanie kosztów, by sprostać wymaganiom klientów.

Opona Michelin MultiWay3D XD

Oto dwa przykłady wykorzystania Michelin Durable Technologies w oponie Michelin X MultiWay 3D:
Europejscy transportowcy realizują średnio 60 proc. przewozów po drogach lokalnych i 40 proc po drogach głównych i autostradach,. Opony muszą zatem zapewniać znakomitą trakcję bez względu na jakość nawierzchni. Michelin X MultiWay 3D XZE została zaopatrzona w głębokie lamele, które zapewniają znakomitą przyczepność na śliskich nawierzchniach. Oznaczenie M+S (błoto i śnieg) na oponach na prowadzące i napędowe osie zapewnia trakcję w zimie lub na zabłoconej nawierzchni.
Regionalni przewoźnicy pokonują dziennie trasy o długości od 80 do 500 km z częstym przyspieszaniem i hamowaniem. Dlatego też opony Michelin X MultiWay 3D posiadające głębokie, kierunkowe lamele, które poprawiają hamowanie i przyczepność poprzeczną na drogach o słabej przyczepności. Droga hamowania awaryjnego na nawierzchniach o słabej przyczepności z oponami zużytymi w 2/3 jest o 8 metrów - czyli o 25%1 - krótsza.

Opona Michelin MultiWay3D XD

Technologia InfiniCoil zastosowana w oponach Michelin X MultiWay 3D o profilu 70 pozwala na obciążenie osi prowadzącej nawet do 8 t (standardowa wartość w tym rozmiarze to 7,5 t) Michelin X MultiWay 3D obniża koszty eksploatacji, oszczędza czas i paliwo (obniżając emisję dwutlenku węgla do atmosfery). Oszczędność paliwa osiągnięto dzięki obniżeniu oporu toczenia. W zależności od rozmiaru i pozycji opony, oszczędności mogą sięgać aż 25%2 w porównaniu z gamami opon E2+, XDN2 Grip i MultiWay XD

Opona Michelin MultiWay3D XZ

Swoją żywotność opony Michelin X MultiWay 3D zawdzięczają trwałości bieżnika i wytrzymałości karkasu Michelin Energy Flex. Redukuje to liczbę napraw opon - obniżając zarazem koszty utrzymania - i redukują liczbę przestojów, które zazwyczaj znacząco odbijają się na całkowitym czasie pracy pojazdów i ich produktywności.

Warto też dodać, że wytrzymałość opon Michelin X MultiWay 3D znacznie się zwiększyła, o czym świadczy bardzo wysoki poziom opon zaakceptowanych do bieżnikowana, które były użytkowane głównie na drogach lokalnych : ponad 91% dla rozmiaru 315/80 R 22.5 oraz 94% dla 315/70 R 22.5.

Technologia trójwymiarowych lameli
Trójwymiarowe lamele "Podwójna Fala" są opatentowaną innowacją Michelin. Ich trójwymiarowa struktura zapewnia sztywność klocków bieżnika i zmniejsza szybkość jego zużycia.

Bieżnik z lamelami "Podwójna Fala", pracującymi w płaszczyźnie poziomej i pionowej jest trwalszy od tradycyjnych bieżników. Z kolei trójwymiarowe, samoregenerujące się lamele "Kropla Wody" utrzymują przyczepność pojazdu na drodze bez względu na stopień zużycia bieżnika. Opatentowana technologia opiera się na zastosowaniu głębokich, cylindrycznych kanalików w kształcie kropli wody znajdujących się w środkowej części klocka bieżnika. Wraz z systematycznym zużywaniem się bieżnika lamele stopniowo otwierają się tworząc dodatkowy rowek.

Tym sposobem bieżnik ma właściwość samoregeneracji. W wyniku tego opona Michelin X MultiWay 3D zachowuje przyczepność, zwiększając bezpieczeństwo pojazdu na drodze.

Dodatkowo trójwymiarowe lamele "Tower Pump"(działające jak pompki), zapewniają znakomitą przyczepność na śliskiej nawierzchni, jednocześnie eliminując ryzyko rozerwania bieżnika.

W połączeniu z lamelami "Podwójna Fala" i "Kropla Wody" w klocku bieżnika, nowe lamele przynoszą poprawę trakcji na śliskich nawierzchniach. Dzieje się tak, ponieważ woda znajdującą się na obszarze kontaktu opony z podłożem jest zasysana, a następnie odprowadzana za zewnątrz przez pionowe, cylindryczne kanaliki. Lamelki, których nie należy mylić z rowkami bieżnika, są bardziej odporne na przecięcia i starcie w trudnych warunkach drogowych niż tradycyjne lamele.

Zastosowanie trzech typów trójwymiarowych lameli pozwala na zachowanie przyczepności (w każdych warunkach). Wyniki wewnętrznego testu3 wykazały, że Michelin X MultiWay 3D zapewniała o 19% większą przyczepność na śliskiej nawierzchni

Opony Michelin X MultiWay 3D, tak jak wszystkie opony ciężarowe Michelin, posiadają "cztery życia".
1. Trwały i niezawodny karkas opony Michelin.
2. Pogłębienie nowej opony Michelin, za około 5 proc. ceny nowej opony, użytkownicy otrzymują wydłużenie żywotności o 25 proc.
3. Michelin Remix, za około 50 proc. ceny nowej opony, bieżnikowanie Michelin Remix przywraca parametry nowej opony (trwałość, opory toczenia, głębokość bieżnika itp.)
4. Michelin Remix nadają się do pogłębiania - za około 5 proc. ceny nowej opony ich żywotność zostaje wydłużona o kolejne 25 proc.

Podsumowując, cztery etapy życia opon Michelin gwarantują 250 proc. żywotności nowej opony Michelin za około 160 proc. ceny nowej opony, czyli aż do 36 proc. oszczędności

Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj