Michelin Agilis Alpin - zimowe rozwiązanie dla przedsiębiorców

Konstruktorzy opony zimowej Michelin Agilis Alpin do samochodów dostawczych wykorzystali przy jej budowie zarówno cechy opon do samochodów osobowych jak i zalety opon do samochodów ciężarowych.

Opona Michelin Agilis Alpin

Dzięki zastosowaniu technologii Durable Contact Patch, zapożyczonej od opon ciężarowych, Michelin Agilis Alpin ma bardziej prostokątną i większą o 27 proc. powierzchnię kontaktu opony z podłożem. Pozwala to uzyskać równomierny rozkład nacisków, zmniejszyć odkształcanie gumy i w efekcie zmniejszyć zużycie paliwa.

Ta technologia, w połączeniu z mieszanką gumy bardziej odporną na ścieranie zwiększa przebiegi opony nawet o 20 proc. W trakcie całego cyklu eksploatacji przynosi wymierne oszczędności z tytułu wydatków na paliwo i dłuższych przebiegów zakup opon oddalających zakup kolejnego kompletu opon.

Michelin Agilis Alpin ma o 2 metry krótszą drogę hamowania.2 Nowy składnik mieszanki gumy bieżnika - Durable Security Compound, zapożyczony z opon do samochodów osobowych, zapewnia niezmienną sztywność bieżnika przez cały okres użytkowania opony. Do zwiększenia bezpieczeństwa przyczynia się również nowa, stabilna rzeźba bieżnika.

Opona zimowa do samochodów dostawczych Michelin Agilis Alpin, zaspokaja najważniejsze potrzeby kierowców intensywnie użytkujących auta dostawcze i vany - większego bezpieczeństwa, niezmiennej w czasie wytrzymałości i oszczędności w użytkowaniu - podkreśla Tomasz Młodawski, Menedżer Produktu w Michelin Polska S.A.

Poprawę motoryki na śniegu (do 25 proc.) umożliwia unikalny wzór bieżnika z szeroko rozsuniętymi klockami barkowymi Rzeźba bieżnika pozwala na lepszą trakcję na śniegu (efekt zębatki). Klocki bieżnika ponacinane w technologii Stabiligrip pozwalają zwiększyć ilość samoblokujących lameli o 16 proc, które działając większą ilością atakujących krawędzi (jak pazury) zapewniają lepszą przyczepność na mokrych, zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchniach.

Michelin zwiększył wytrzymałość opony Michelin Agilis Alpin. Na jej bokach umieszczonych zostało osiem specjalnych tarcz, które chronią oponę przed otarciami o krawężniki. Maksymalną wytrzymałość i trwałość gwarantuje konstrukcja opony opierająca się na podwójnym karkasie.

Michelin Agilis Alpin jest dostępny w 14 rozmiarach, o średnicy osadzenia 15 i 16 cali, szerokości bieżnika od 185 do 235 mm i profilu od 65 do 75. Te rozmiary odpowiadają 90 proc. zapotrzebowania rynku do średnich i dużych samochodów dostawczych, takich jak: Fiat Ducato, Ford Transit FT330, Iveco Daily, Mercedes Sprinter, Nissan Atleon, Nissan Cabstar, Opel Movano, Peugeot Boxer, Renault Mascott, Renault Master czy Volkswagen LT46.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj