Goodyear Dunlop dołączył do Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Goodyear dołączył do programu Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – European Road Safety Charter (ERSC) – ogólnoeuropejskiej inicjatywy, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa drogowego na całym kontynencie.

Goodyear_ERSC.jpgCeremonia przystąpienia do programu odbyła się w Gothenburgu w Szwecji 26 października 2009 roku, w obecności pani Asy Torstensson szwedzkiego Ministra Gospodarki, Energii i Komunikacji oraz przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz Sekretarza ERSC.

„Zwiększanie bezpieczeństwa na drogach było i jest zawsze kluczową kwestią dla Goodyear Dunlop, co udowadniamy wprowadzając innowacyjne, niezawodne produkty oraz różnorodne inicjatywy komunikacyjne i kampanie edukacyjne. Dołączając do największej społeczności zajmującej się bezpieczeństwem na drogach starego kontynentu, chcemy jeszcze bardziej zwiększyć nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo na europejskich drogach” – powiedział podczas uroczystości Arthur de Bok, Prezes Goodyear Dunlop na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Oprócz szeroko zakrojonych kampanii na temat konserwacji opon i odpowiedzialnej jazdy, szczególna uwaga w działaniach Goodyeara zostanie poświęcona dzieciom, aby pogłębić ich wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego oraz pomóc zadbać im o własne bezpieczeństwo na drodze. Łącznie, inicjatywy przedstawione ERSC przez Goodyear Dunlop powinny objąć ponad pół miliona osób. Adresatem działań związanych z bezpieczeństwem będzie także 70.000 pracowników firmy na całym świecie.
„W przypadku producenta opon, najcenniejsze, co możemy wnieść w rozwój bezpieczeństwa na drogach to produkty, które tworzymy” – powiedział A. de Bok. „Dlatego skupiamy się na innowacyjnych technologiach, takich jak RunOnFlat lub niedawno wprowadzona technologia SmartWear. Równie ważne są edukacja i budowanie świadomości, dlatego cieszymy się z możliwości współpracy z tak uznaną organizacją jak Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” – dodał A. de Bok.
Dzięki technologii Goodyear RunOnFlat kierowcy mogą bezpiecznie kontynuować podróż po przebiciu opony i całkowitej utracie powietrza. Z kolei dzięki zastosowaniu technologii SmartWear - w niedawno zaprezentowanej oponie letniej Goodyear OptiGrip - zachowuje ona doskonałe parametry na mokrej nawierzchni nawet po znaczącym zużyciu bieżnika.
Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest obecnie największą inicjatywą, mającą na celu rozwój bezpieczeństwa, obejmującą wszystkie kraje członkowskie UE. Jest ona częścią Programu Działań nt. Bezpieczeństwa Drogowego, uruchomionego przez Komisję Europejską w 2003 roku, z ambitnym celem zmniejszenia o połowę liczby ofiar wypadków na europejskich drogach do 2010 roku.
Każdego roku ponad 40.000 osób ginie w wypadkach drogowych w Unii Europejskiej. Według statystyk, jedna na trzy osoby w pewnym momencie swojego życia odniesie obrażenia w wypadku drogowym. Wypadki drogowe są najczęstszą przyczyną hospitalizacji osób w wieku do 55 lat. Młodzi ludzie pomiędzy 18 a 25 rokiem życia stanowią 20% wszystkich ofiar wypadków (źródło: Baza Danych CARE EU na temat wypadków drogowych), a 50% wypadków związanych z pracą to wypadki drogowe w drodze do lub z miejsca pracy (źródło: OECD, 2008).

ERSC łączy przedsiębiorstwa, władze publiczne i społeczność obywatelską. Goodyear Dunlop był dotąd pośrednio zaangażowany w prace ERSC od 2007 roku poprzez uczestnictwo w pracach branżowego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Wyrobów Kauczukowych (European Tyre and Rubber Manufacturers’ Association).

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 25 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj