Wyniki Bridgestone e-reporter 2009

Bridgestone, wyłączny dostawca opon dla Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA, Serii GP2 oraz Mistrzostw Świata MotoGP, ogłosił, że holenderski student i ambitny reporter, Tim Biesbrouck, został wybrany głównym zwycięzcą konkursu Bridgestone e-reporter 2009.

Biesbrouck dołączy tym samym do grona profesjonalistów, którzy zdobyli tytuł e-reportera w poprzednich edycjach.

Bridgestone_Tim.jpgJedenastu finalistów Bridgestone e-reporter otrzymało w 2009 roku możliwość uczestniczenia w wydarzeniach Serii GP2 lub MotoGP. 21-letni Tim uczestniczył w Węgierskim Grand Prix, które odbyło się w dniach od 24 do 26 lipca. Podczas wyjazdu, szlifował swe umiejętności dziennikarskie poprzez relacjonowanie mistrzostw oraz przygotowywanie dla Bridgestone reportaży z Serii GP2. Relacje z wyścigów oraz artykuły Biesbroucka są dostępne w serwisie konkursu pod adresem www.bridgestone.eu/e-reporter .

Podczas szóstej edycji Bridgestone e-reporter poziom rywalizacji między finalistami nabrał wysokich obrotów. W tej uznanej inicjatywie wzięła udział rekordowa liczba utalentowanych studentów, którzy walczyli o wyjazdy na mistrzostwa. Polskim finalistą konkursu został Łukasz Leśniewski, student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Zwycięzca Bridgestone e-reporter Tim Biesbrouck pochodzi z miejscowości Anna Paulowna w Holandii i jest studentem INHolland University w Alkmaar. O jego zwycięstwie zadecydowało międzynarodowe jury, złożone z dziennikarzy najbardziej prestiżowych mediów motoryzacyjnych oraz przedstawcieli świata sportów motorowych. Jury było pod wrażeniem talentu Tima oraz jego naturalnej smykałki do dziennikarstwa.

Moja podróż z Bridgestone e-reporter przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Zwycięstwo w konkursie, w którym wzięło udział tylu imponujących młodych dziennikarzy to dla mnie ogromny zaszczyt – mówi Tim Biesbrouck.

W ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie, Bridgestone dostarczy Timowi narzędzi niezbędnych w pracy dziennikarza oraz pomoże w zdobyciu doświadczenia zawodowego. Mój weekend podczas węgierskiego Grand Prix był bardzo pracowity, ale zyskałem wiele doświadczenia w pisaniu, przeprowadzaniu wywiadów i obserwowaniu zaangażowania Bridgestone w wyścigi. Atmosfera pracy była niesamowita – zarówno w zespole Bridgestone, jak i w padoku GP2, wszyscy byli wyjątkowo rozmowni i weseli. Pozwoliło mi to doskonale zrozumieć, jak to jest być reporterem. Mam nadzieję, że będę mógł kontynuować pracę w profesjonalnym środowisku, ponieważ to doświadczenie było po prostu fantastyczne! – dodaje zwycięzca.

Celem konkursu Bridgestone e-reporter jest wspieranie europejskich studentów w rozwijaniu ich talentu i umiejętności. Finaliści Bridgestone e-reporter 2009 z całą pewnością pójdą w ślady swoich poprzedników, pracujących obecnie jako dziennikarze radiowo-telewizyjni i prasowi w padokach Formuły 1. Są to między innymi: zwycięzca ubiegłorocznej edycji Bridgestone E-reporter Guillaume Navarro, pracujący we francuskiej radiostacji RMC Sport radio (Radio Monte Carlo), Tabatha Valls Halling - dziennikarka hiszpańskiej stacji telewizyjnej TV3, Martin Westerhoff piszący dla niemieckiego wydawnictwa Auto Bild Motorsport oraz Laura Postma relacjonująca dla holenderskiego magazynu Formule 1 Race Report. Jesteśmy dumni z programu Bridgestone e-reporter, a przede wszystkim z tego, że pomaga on studentom realizować zawodowe marzenia. Dzielenie się z nimi doświadczeniami i wiedzą zdobytą poprzez uczestnictwo Bridgestone w Formule 1 - tłumaczy Des Collins, Wiceprezes Europejskiego Biura Wymiany Informacji Bridgestone Europe. Rekordową liczbę zgłoszeń do tegorocznej edycji zapewniło również umożliwienie studentom składanie aplikacji w siedmiu różnych językach.
[z]Bridgestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj