Aktualności, promocje...

Letnie opony Continental najlepsze zdaniem Brytyjczyków!

Prestiżowe brytyjskie czasopismo „Auto Express” uznało oponę ContiPremiumContact 2 za zwycięzcę tegorocznego testu porównawczego ogumienia letniego.

Zdaniem redakcyjnych ekspertów „produkt marki Continental jest najlepszą dostępną na tutejszym rynku uniwersalną oponą letnią". Testowi poddano 12 modeli opon w rozmiarze 205/55 R16, które były poddawane wszechstronnym próbom na torze testowym. Wybrany rozmiar opon jest jednym z najbardziej popularnych wśród użytkowników aut w Wielkiej Brytanii.

Podczas testu opony Continental uzyskały doskonałe oceny w kategoriach dotyczących bezpieczeństwa, takich jak własności jezdne oraz hamowanie zarówno na mokrej jak i na suchej nawierzchni. Użyte przez testujących dziennikarzy określenia typu: „Opona, która ratuje życie" czy też „Optymalny wybór jeśli chodzi o hamowanie na mokrych i suchych drogach”, dowodzą wyjątkowo bezpiecznej charakterystyki testowanej opony Continental.

Przy okazji prowadzonych prób testowych angielscy eksperci motoryzacyjni przekonali się, kolejny raz, o wyjątkowo niskim poziomie bezpieczeństwa, jaki oferują tanie opony importowane z Chin: „Tamtejsi producenci opon są długie lata za swoimi europejskimi rywalami. Można się tylko modlić, aby jadący za nami w gęstym ruchu na mokrej nawierzchni samochód nie był wyposażony w egzotyczne chińskie opony np. S-1088. Mamy nadzieję, że propozycja dotycząca wprowadzenia przepisów określających minimalne wymagania, które producenci ogumienia muszą obowiązkowo spełnić - szybko wejdzie w życie".

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 133.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach.

continental_c.gifCo czwarta opona w Europie produkowana jest przez grupę Continental. Ponad 30 procent nowych europejskich samochodów zjeżdżających z linii montażowych jest wyposażonych w opony grupy Continental. Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.
[z]Continental
Udostępnij

Continental opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj