Aktualności, promocje...

Test opon zimowych - Continental wygrywa

W 2009 roku, po raz kolejny, opony zimowe Continental zdobyły najwyższe oceny w testach ogumienia przeprowadzonych przez ekspertów na zlecenie czołowych czasopism motoryzacyjnych i automobilklubów z Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Continental ContiWinterContact TS830W kategorii opon do pojazdów klasy średniej opony Continental ContiWinterContact TS 830 w rozmiarze 205/55 R 16 H uznano jednogłośnie za najlepsze w testach przeprowadzonych przez ADAC (Niemiecki Automobilklub), Instytut Badań Konsumenckich Stiftung Warentest, ÖAMTC (Austriacki Klub Automobilowy, Motocyklowy i Turystyczny) oraz TCS (Szwajcarski Klub Turystyczny). Ogumienie ContiWinterContact TS 830 w tym samym rozmiarze zajęło ponadto pierwsze miejsce w teście czasopisma „Auto Motor und Sport”  i jako jedyne zostało uznane za produkt „wysoce rekomendowany”. Organizacje ADAC, ÖAMTC i TCS przyznały najlepszą ocenę, czyli „wysoką rekomendację” oponom ContiWinterContact TS 800 w rozmiarze 185/60 R 14 T. 

Eksperci byli zgodni nie tylko w kwestii wyników testów. Jednogłośnie zwracali uwagę na najważniejsze parametry opon i bardzo dobre wyniki we wszystkich aspektach istotnych dla bezpieczeństwa. Opony ContiWinterContact TS 830 zasłużenie otrzymały także tytuł „Najlepszej opony na śnieg” przyznawany wspólnie przez ADAC, ÖAMTC i TCS.

Dobrze oceniono również opony zimowe MS plus 66 i MS plus 6 marki Uniroyal oraz Speed-Grip i Master-Grip marki Semperit. Wszystkie te opony produkowane są przez koncern Continental . Marka Uniroyal specjalizująca się w oponach zimowych do jazdy w deszczu została uznana za „rekomendowaną” przez ADAC, ÖAMTC i TCS; podobną ocenę otrzymały opony Semperit w kategorii produktów przeznaczonych do jazdy w warunkach alpejskich.

Po raz kolejny wydano jednoznaczny werdykt w sprawie, uczestniczących w teście, tanich opon zimowych z Azji. Eksperci zdecydowanie przestrzegają przed stosowaniem takich opon z uwagi na ich szokująco złe parametry zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Opony te sklasyfikowano na najniższych miejscach. Zdaniem ekspertów kupujący nie powinni dać się zwieść bardzo niskim cenom, ponieważ tanie opony – co wykazały badania testowe - stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i jego otoczenia.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj