ContiTread powraca

Dzięki innowacyjnym produktom i nowemu partnerowi zajmującemu się produkcją i dystrybucją sprawia, że bieżnikowanie na zimno z użyciem wysokiej klasy bieżnika ContiTread może stać się jeszcze bardziej popularne.

Zaledwie latem 2008 r. Continental dokonał cesji praw licencyjnych do dystrybucji marki ContiTread na rzecz włoskiej grupy Marangoni Group. W ramach tej umowy, bieżniki ContiTread produkowane będą w Niemczech przez firmę Ellerbrock Reifenrunderneuerungs-Technologie GmbH i dostarczane przez nią do certyfikowanych firm partnerskich do dalszego przetwarzania.

ContiTread HSU1 M+S
Continental HSU1 M+SW październiku 2008 r., Stiebling przetworzył we własnym zakładzie pierwsze opony bieżnikowane HSU1 M+S  i umieścił je na osiach napędowych czterech autobusów, należących do firmy Herne HCR zajmującej się transportem publicznym. Zamknięte części barkowe tych niesamowicie wytrzymałych całorocznych opon zostały specjalnie przygotowane do ciężkich warunków jazdy w transporcie publicznym, gdzie dochodzi do częstego kontaktu z krawężnikami. Po pierwszych pięciu miesiącach, zużycie bieżnika wskazuje, iż opona bieżnikowana charakteryzować się będzie dłuższą żywotnością. “Spodziewamy się przebiegów rzędu 125 000 kilometrów, co oznacza dodatkowe 25 procent w porównaniu z normalnymi 100 000 kilometrów”, podkreśla rzecznik HCR Dirk Rogalla.
Jego firma zyskała także na znacznie niższym koszcie zakupu w porównaniu z nową oponą. Jeżeli wyniki testu będą nadal tak zadowalające, HCR planuje na koniec roku założyć bieżnikowane opony całoroczne w parku maszynowym, składającym się z 72 pojazdów.
Do produkcji bieżnika ContiTread wykorzystywane są tylko oryginalne, opracowane przez Continental surowce i technologie. ContiTread zatem tym różnią się od opon nowych, że ich karkasy mają za sobą już jedno życie. Bieżnik jest specjalnie przystosowywany do karkasów Conti, ale sprawdza się też z karkasami innych producentów. W końcu to firma bieżnikująca decyduje, jakie karkasy zastosować.
Wysoka jakość bieżnika oraz obserwacje standardów produkcji umożliwiły, oprócz wydłużenia żywotności, także zmniejszenie oporów toczenia oraz poziomu hałasu. “To jest istotny argument dla wielu firm przewozowych, ponieważ spokój pasażerów nie powinien być zakłócany przez niechciane odgłosy dochodzące z opon — cicha opona w znacznym stopniu zwiększa poczucie komfortu”, potwierdza diler opon Christian Stiebling. Chce przekonać pozostałe siedem firm transportowych, będących łącznie w posiadaniu 1 500 autobusów do transport lokalnego, że powinni stosować opony bieżnikowane HSU1 M+S jego własnej produkcji.

ContiTread HTR2
Continental HTR2Pierwsze doświadczenia firmy mają już za sobą. Reifen Apel z Korbach przetestowała bieżnik ContiTread HTR2 z pozytywnymi rezultatami. Reifen Stiebling GmbH z Herne udostępnił szczegółowe informacje dotyczące opinii klientów o produktach ContiTread.
Opona do naczep Continental HTR2 została po raz pierwszy zaprezentowana w kwietniu zeszłego roku. HTR2 uzyskuje najlepsze rezultaty jeżeli chodzi o przebiegi i oszczędność paliwa i jest już dostępna w formie bieżnika ContiTread do bieżnikowania na zimno. Udo Lossau zarządzał firmą Reifen Apel z siedzibą w Korbach przez ponad dwadzieścia lat i teraz potwierdza: “Testujemy bieżnik HTR2. Na razie nie znaleźliśmy żadnych różnic pomiędzy bieżnikowanymi na zimno oponami ContiTread, a oponami nowymi.” Reifen Apel planuje w związku z tym wprowadzić do oferty bieżnikowanie z wykorzystaniem marki ContiTread na wiosnę.
Bieżnik ContiTread w Polsce oferuje firma ATB. Gama ContiTread to przede wszystkim oryginalne bieżniki do opon Continental do pojazdów ciężarowych w rozmiarze 22,5" na osie napędowe i kierowane. Gama ta obejmuje bieżniki HDR+, HTR, HTR1, HTR2 dla regionalnego i długodystansowego transportu, HDC1 do zastosowania na placach budowy i HSU1 M&S dla autobusów regionalnych. Specjalny zimowy bieżnik HDW jest aktualnie testowany i będzie dostępny przed nadchodzącą zimą.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj