801090 kilometrów na jednym zestawie opon

Osiemset jeden tysięcy i dziewięćdziesiąt kilometrów – to dystans, który na jednym zestawie opon napędowych Bridgestone M729 pokonał  kierowca Poul Jensen z Nielsens Fiskeeksport.

 Bruno Hansen, regionalny przedstawiciel handlowy Bridgestone w towarzystwie Poula Jensena, kierowcy Nielsens Fiskeeksport, z dyplomem i jedną z jego używanych opon M729, która, specjalnie na tę okazję, została pomalowana na złotoSwoim Volvo FH12 przemierzył drogi pomiędzy Aalbak, w północnej Jutlandii (Dania), a Niemcami i Polską. To najdłuższy dystans, jaki udało mi się pokonać na jednym zestawie opon napędowych w całej mojej karierze kierowcy. M729 dały radę – mimo zróżnicowanych warunków pogodowych, nie mogłem narzekać na ich przyczepność – przyznaje.

Jensen wymienia przy okazji kilka czynników, które pozwoliły mu na osiągnięcie tego rekordu. Podkreśla wagę utrzymywania pojazdu w bezpiecznym stanie oraz znaczenie prawidłowej zbieżności i ciśnienia w oponach. Nieprawidłowa zbieżność opon powoduje ich nieregularne zużycie, a niskie ciśnienie skraca żywotność i jednocześnie zwiększa zużycie paliwa. Styl jazdy ma również olbrzymi wpływ na zużycie opony. Agresywna jazda z szybkimi przyspieszeniami i ostrym hamowaniem – to, jego zdaniem, styl początkujących kierowców. Im mniejszy opór między drogą a oponą, tym mniejsze zużycie paliwa. Poul Jensen jest w stanie przejechać swoim 5-letnim Volvo z manualną skrzynią biegów, 3,5 km na każdym litrze oleju napędowego.
Po 600000 km Jensen oddał swoje opony do pogłębiania, czyli nacinania rowków w celu odtworzenia oryginalnego wzoru bieżnika,  i w ten sposób podarował im drugie życie.

Grupa Bridgestone
Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie 50 fabryk ogumienia na całym świecie, w tym fabrykę w Poznaniu. Spółka handlowa Bridgestone Sales Polska powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia 45 osób.
Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poznań, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku, Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce oraz najnowszej - fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj