Continental zdobywa kolejne homologacje

Continental uzyskał właśnie kolejne homologacje dla swoich produktów. Tej zimy zarówno modele sportowe, jak i kompaktowe będą bezpiecznie jeździć wyposażone w opony zimowe ze znakiem Continental.

Jako dostawca opon dla kompaktowego BMW serii 1, modnego MINI oraz sportowego BMW M3, producent opon zimowych z Hanoweru może prezentować coraz dłuższą listą samochodowych "homologacji". Inżynierowie z BMW zatwierdzają wyłącznie opony, które gwarantują optymalne połączenie osiągów aut z przyczepnością na zimowych drogach. "Dla specjalistów z BMW ogromne znaczenie ma fakt, że opony są w stanie przynieść pewne i skuteczne prowadzenie pojazdu na suchej nawierzchni", wyjaśnia Philipp Ohliger, inżynier z koncernu Continental. "Muszą jednocześnie oferować równie wysoki stopień bezpieczeństwa na śniegu.”
Continental ContiWinterContact TS 810 SNowe opony Continental ContiWinterContact TS 810 S, w które obecnie wyposażane są modele BMW i MINI, różnią się kilkoma szczegółami od podstawowego modelu tej serii. "Aby sprzedawcy opon mogli je odróżnić, przy oznaczeniu rozmiaru opony dodano oryginalną gwiazdkę", mówi Philipp Ohliger. "Obecnie dla BMW serii 1 oraz MINI produkujemy rozmiar 195/55 R 16 H, podczas gdy szerszy 235/40 R 18 V montowany jest w modelu BMW M3".
Warto wiedzieć, że obecnie Continental produkuje opony dla co trzeciego auta wytwarzanego w Europie. Jest także dostawcą ogumienia dla fabryk motoryzacyjnych z USA i Azji.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 133.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach.

Co czwarta opona w Europie produkowana jest przez grupę Continental. Ponad 30 procent nowych europejskich samochodów zjeżdżających z linii montażowych jest wyposażonych w opony grupy Continental. Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj