Michelin dba o bezpieczeństwo dzieci

200 dzieci ze wszystkich 40 przedszkoli w Olsztynie wzięło udział w „Autoriadzie”, wydarzeniu podsumowującym Przedszkolny Program Edukacji Komunikacyjnej „Autochodzik”.

Warmia i Mazury to drugie po Pomorskiem województwo w kraju, w którym realizowany jest ten pilotażowy program. „Autochodzik” zorganizowany został przez Michelin Polska S.A. oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
Michelin Autochodzik
Zestaw „Autochodzik” składa się z samochodów wykonanych z miękkiej gąbki oraz drogowego miasteczka obejmującego ponad 100 elementów takich jak znaki drogowe, przejścia dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna. Nauczyciele prowadzący zajęcia zostali dodatkowo wyposażeni w komplet kilkudziesięciu ćwiczeń i zabaw edukacyjnych. Projekt „Autochodzik” jest organizowany przy wsparciu rządowego programu „Razem bezpieczniej” realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Chcemy nadal rozwijać program. Liczymy, że w przyszłości zestawy „Autochodzik” trafią do przedszkoli w całej Polsce. Cieszymy się, że w naszej imprezie wzięli udział przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie ” – powiedziała Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska S.A.

„Autoriada” była podsumowaniem kilkumiesięcznego Przedszkolnego Programu Edukacji Komunikacyjnej „Autochodzik”, którego celem było opanowanie przez przedszkolaków zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzieci bawiły się w kierowców, poznawały znaki drogowe, a podczas Autoriady zdobyły swoje pierwsze prawo jazdy. Program objął wszystkie 40 przedszkoli w Olsztynie.
Program spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem pedagogów. „Łącząc naukę z zabawą „Autochodzik” bardzo skutecznie wpajał dzieciom bezpieczne zachowania na drodze”. – powiedziała Wanda Wawer, dyrektor Przedszkola nr 29 w Olsztynie.

Jak wynika z raportu WHO (World Health Organization) wypadki drogowe stanowią najczęstszą przyczynę wszystkich wypadków śmiertelnych wśród dzieci i młodzieży na świecie. Według danych Policji, około 5 milionów dzieci w wieku szkolnym wychodzi codziennie na polskie drogi. Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych są nagłe wtargnięcie na jezdnie oraz zabawy na jezdniach i poboczach drogi.

Województwo warmińsko-mazurskie jest kolejnym regionem, w którym działa program Autochodzik. Program cieszy się zainteresowaniem na świecie – po Międzynarodowych Targach Pomocy Dydaktycznych i Kształcenia w szwajcarskiej Bazylei, Autochodzikiem zainteresowało się wiele krajów na wszystkich kontynentach.

Michelin regularnie podejmuje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. W 2005 r. zorganizowana została akcja „Bezpieczna głowa w kasku”, która zachęcała najmłodszych rowerzystów do używania kasków. W 2007 r. wspólnie z Olsztyńskim Teatrem Lalek Michelin wystawił sztukę „Uwaga! Bajki na drodze.” Ponadto, corocznie Michelin organizuje w całej Polsce akcję „Ciśnienie pod kontrolą”, zwracając uwagę kierowców na problem nieprawidłowego ciśnienia w oponach. W ubiegłym roku wspólnie z WORD i innymi partnerami z Olsztyna uczestniczył w programie pilotażowym „Piłeś? Nie jedź!”.

Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj