Ofensywa produktowa Continental

W ogniu bardzo trudnej sytuacji rynkowej, dział Continental odpowiedzialny za opony do pojazdów ciężarowych ogłosił swoją największą dotychczasową ofensywę produktową - sześć nowych opon wysokiej klasy do pojazdów ciężarowych w pięciu rozmiarach.

Zatopiona w tradycji firma planuje rozszerzyć swój udział w rynku pojazdów ciężarowych. W połowie kwietnia br., europejskim mediom zaprezentowane zostały nowe opony do pojazdów ciężarowych R, L i W serii 2. Sześć nowych modeli w pięciu rozmiarach: 295/80, 315/80, 315/70, 295/60 i 315/60.  Nowa generacja opon, opracowanych całkowicie od podstaw do zastosowań regionalnych i długodystansowych wykonana jest z wysokiej jakości wytrzymałych produktów, których celem jest znaczna obniżka kosztów w branży transportowej.

Continental truckWiększe przebiegi, mniejsze spalanie i wzrost bezpieczeństwa. Continental za podstawę dla nowych opon do pojazdów ciężarowych wziął jakość oraz nową technologię produkcji karkasów, składającą się z 4-warstwowego trójkątnego opasania, które pochłania boczne oraz wzdłużne siły i zmniejsza niepożądane ruchy opony. Zapewnia to stabilniejszą jazdę i większe bezpieczeństwo. Wszystkie opony wyposażone są w system zatrzymywania powietrza Air-Keep, zaprezentowany po raz pierwszy w oponie HTR 2. Dba on o utrzymanie prawidłowego ciśnienia w kołach do 50% dłużej niż poprzednio — istotny czynnik prowadzący do poprawy oporów toczenia, a w rezultacie - oszczędności paliwa, oraz lepszej jakości karkasu dzięki mniejszej penetracji przez tlen. Opony do transportu długodystansowego i regionalnego (L i R) pojawiły się na rynku w kwietniu 2009 r.

Do końca 2010 r., Continental chce odświeżyć całą gamę produktów premium w segmencie transportu towarów (Goods). Do tego czasu firma będzie dysponować najnowocześniejszą ofertą produktów na rynku. W segmencie transportu towarów, niemal 80 procent przychodów Continental pochodzi z opon do pojazdów ciężarowych. "Aktualna ofensywa produktowa to niepowtarzalna okazja do rozszerzenia naszej pozycji na rynku i wyjścia z kryzysu gospodarczego silniejszym", wyjaśnia Herbert Mensching, Dyrektor Zarządzający Działu Marketingu i Sprzedaży Continental.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 133.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach. Co czwarta opona w Europie produkowana jest przez grupę Continental. Ponad 30 procent nowych europejskich samochodów zjeżdżających z linii montażowych jest wyposażonych w opony grupy Continental. Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj