Zielone zwycięstwo Michelin

Michelin zwyciężył w VI Superteście Ekonomii, organizowanym przez Auto Klub Dziennikarzy Polskich w przededniu Światowego Dnia Ochrony Środowiska ONZ.

Na liczącej 410 km trasie z Warszawy do Władysławowa Opel Astra III na oponach Michelin Energy Saver spalił o 900 ml mniej paliwa niż identyczny samochód wyposażony w konkurencyjne zielone opony. W ciągu półtora roku od wprowadzenia nowej generacji zielonych opon Michelin na całym świecie zaoszczędzono 66,7 miliona litrów paliwa.

Michelin Supertest EkonomiiWynik Supertestu Ekonomii jest dla nas potwierdzeniem osiągnięć Michelin w ograniczaniu zużycia paliwa i emisji CO2 – powiedziała Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska. To osiągnięcie cieszy nas tym bardziej, że rezultat został ogłoszony w przededniu Światowego Dnia Ochrony Środowiska ONZ - dodała Ewa Konopka.

Od początku 2008 roku, kiedy wprowadzono czwartą generację zielonych opon Michelin Energy Saver, na całym świecie sprzedano 23 miliony sztuk tych opon. Oznacza to, że w tym czasie zaoszczędzono 65,6 milionów litrów paliwa, a emisja CO2 została ograniczona o 131 tysięcy ton.
To tak jakby 73 tysiące samochodów jeździło przez cały rok nie powodując żadnych zanieczyszczeń.

Zielone opony Michelin Energy Saver oszczędzają co najmniej 200 ml paliwa na 100 km i ograniczają emisję CO2 o 4 gramy na każdy przejechany kilometr. Co więcej, pozwalają jednocześnie wydłużyć przebiegi i poprawić bezpieczeństwo – powiedział Tomasz Młodawski, menedżer ds. produktu Michelin Polska.

Również w maju Michelin wprowadził nową energooszczędną oponę do samochodów ciężarowych Michelin X Energy SaverGreen w rozmiarze 315/70 R 22.5. Dzięki tej oponie zaoszczędzono 1,1 miliona litrów paliwa oraz uniknięto emisji 3 tys. ton CO2. Michelin X Energy SaverGreen jest jedyną oponą, która pozwala zaoszczędzić 500 litrów paliwa w ciągu roku.

Od 1992 r. Michelin wprowadził cztery generacje zielonych opon. W tym czasie kierowcy na świecie zaoszczędzili ponad 11 miliardów litrów benzyny. Ponadto ekologiczne opony zapobiegły emisji do atmosfery ponad 28 milionów ton dwutlenku węgla.

Trasa tegorocznego VI Supertestu Ekonomii przebiegała z Warszawy do Władysławowa przez Płońsk, Brodnicę, Grudziądz i Gdynię. Tradycyjną klasyfikację wygrał Volkswagen Passat, wyposażony również w opony Michelin Energy Saver. Na całej trasie samochód ten spalił średnio jedynie 3,08 litra/ 100 km.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli
i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach.

Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj