Aktualności, promocje...

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 - opona, która nie zna przeszkód

Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 to idealna opona dla entuzjastów napędu na cztery koła, którzy wymagają najwyższych osiągów. Ta opona zastępuje legendę – BFGoodrich Mud Terrain T/A KM, która przez wiele lat stanowiła referencję na rynku off-road.

•    Nowy komponent gumy boku poprawia odporność na nacięcia i wyrwania
•    Wyższe o 33 proc. wywinięcie kordów osnowy w konstrukcji TriGard powoduje zwiększenie wytrzymałości boków
•    Masywne klocki barkowe zwiększają przyczepność w koleinach oraz podczas przepraw z obniżonym ciśnieniem
•    Homologacja na hałas „e”, zgodna z dyrektywą 2001/43

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 Zbudowana by wygrywać
Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 zastępuje europejskiego lidera w kategorii off-road - BFGoodrich Mud Terrain T/A KM. Ten główny produkt w marce BFGoodrich w Europie był przez kilkanaście lat wzorcową oponą i zwycięzcą większości testów w swojej klasie. Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 została zaprojektowana by pokonać każdą przeszkodę, a swych konkurentów zostawić daleko w tyle.

Mistrzowska przyczepność i wytrzymałość
Opona Mud Terrain T/A KM2 cechuje się masywnymi klockami barkowymi zachodzącymi w strefę boku dzięki czemu opona uzyskała więcej atakujących krawędzi i lepszą ochronę. Technologie wzmacniające wytrzymałość w oponie BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 zostały zaczerpnięte z opony BFGoodrich Krawler T/A KX, wykorzystywanej w rajdach górskich Ameryki Północnej i Południowej. Masywne klocki barkowe zwiększają przyczepność opon z obniżonym ciśnieniem szczególnie przy przeprawach w grząskim terenie. a nowy komponent, którym wzmocniono boki opony pomaga chronić konstrukcję opony przed uszkodzeniami na ostrych i chropowatych skałach.

Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 posiada o 33 proc. wyższe wywinięcie kordów osnowy na bokach niż w oponie Mud Terrain T/A KM. Wysokie wywinięcie chroni wewnętrzne warstwy osnowy na bokach podczas użytkowania w ekstremalnych warunkach off-road.

Homologacja na hałas „e”
Nowy BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 posiada homologację „e” i jej oznaczenie na boku opony. Dyrektywa Europejska 2001/43 ograniczająca poziom hałasu opon oznacza zakaz sprzedaży w Unii Europejskiej opon bez oznaczenia homologacji „e” po 1 października 2009. W przypadku opon do samochodów terenowych, spełnienie tych wymogów jest szczególnie trudne ponieważ opony te wyróżniają się masywnymi klockami bieżnika, które zazwyczaj generują wysoki poziom hałasu.

„Jestem pewien, że opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 zyska sobie renomę godną swojej poprzedniczki. Rozwiązania technologiczne wzmacniające boki opony oraz rzeźba bieżnika zapożyczona od opon górskich sprawią, że opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 stanie się liderem wśród  opon off-road biorących udział w rajdach przeprawowych – dodał Tomasz Młodawski.

Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 jest dostępna w 16 rozmiarach o średnicy od 15 do 17 cali dzięki czemu można ją stosować w najpopularniejszych samochodach terenowych takich jak m.in.: Hummer H2, Jeep Wrangler, Suzuki Jimny oraz Land Rover Defender, Disco i Range Rover.

Opona posiada indeks prędkości Q oraz oznaczenie M+S, które zezwala na montaż opon w pojazdach o maksymalnej prędkości powyżej 190 km/h. Opona zostanie wprowadzona na rynek w czerwcu 2009 roku.

Źródło: BFGoodrich
Udostępnij

BFGoodrich opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj