Nowa Panamera na bezpiecznych oponach

Najnowsze Porsche Panamera zadebiutuje wyposażone w opony Continental. Wysokiej klasy specjaliści z Ośrodka Badawczo – Rozwojowego w Hanowerze zmodyfikowali opony ContiSportContact 3, najwyższy model z gamy Continental, z myślą o parametrach nowego samochodu sportowego.

W efekcie opony spełniają  wszystkie, najostrzejsze wymagania określone przez producenta aut marki Porsche.

Proces dostosowawczy obejmował nie tylko wielogodzinne symulacje komputerowe i obliczenia matematyczne ale także uzyskanie bezcennej wiedzy po pokonaniu tysięcy kilometrów tras testowych na rożnych nawierzchniach europejskich dróg, autostrad i torów wyścigowych.  Limitowana seria specjalnych opon dla Porsche nosi oznaczenie o symbolu „N0” występujące po nazwie produktu, aby odróżnić je od standardowej wersji ContiSportContact 3. Na przedniej osi Porsche Panamera znajdą się opony w rozmiarze 255/45 ZR 19 (100Y), podczas gdy na tył powędrują opony 285/40 ZR 19 (103Y). Porsche zaakceptowało także alternatywne rozmiary 245/50 ZR 18 (100Y) i 275/45 ZR 18 (103Y) dla Panamery, które również będą nosić wyróżnienie „N0”.
Sportowe opony Continental zatwierdzone przez Porsche muszą spełniać najwyższe wymagania stawiane przez czołowego producenta sportowych aut. Dodatkowym wyzwaniem dla konstruktorów z Hanoweru był fakt, iż wymagania względem komfortu i oporów toczenia opon dla nowej Panamery, nie mogły być wprowadzone kosztem sportowej charakterystyki prowadzenia aut marki Porsche. Należało więc po mistrzowsku połączyć te wszystkie, niekiedy wzajemnie wykluczające się cechy na styku szybkiego sportowego samochodu i nowoczesnej technologicznie, mocnej opony. 
Continental jest uznanym liderem na europejskim rynku dostaw opon na pierwsze wyposażenie do fabryk motoryzacyjnych i od wielu lat ważnym dostawcą dla marki Porsche, co potwierdza wysoki standard  oraz innowacyjne osiągnięcia firmy w zakresie inżynierii opon produkowanych przez Continental.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 133.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach. Co czwarta opona w Europie produkowana jest przez grupę Continental. Ponad 30 procent nowych europejskich samochodów zjeżdżających z linii montażowych jest wyposażonych w opony grupy Continental. Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj