OptiGrip nagrodzony

Opona Goodyear OptiGrip z technologią SmartWear zwyciężyła w konkursie na najlepszy produkt wspierający bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Goodyear OptiGripOrganizatorem konkursu są Targi Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Droga i Bezpieczeństwo”.

Uroczystość przyznania nagrody odbyła się w Poznaniu 8 maja 2009 r. podczas wręczania Złotych Medali Targów Techniki Motoryzacyjnej, organizowanych w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dzięki wygranej w konkursie opona Goodyear OptiGrip trafi do „Katalogu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” - kompendium wiedzy o bezpieczeństwie na drodze, którego głównym celem będzie poszerzanie świadomości polskich użytkowników dróg na temat zagrożeń, które niesie ze sobą ruch drogowy. W ocenie jury konkursu Goodyear OptiGrip to produkt innowacyjny, który dzięki świetnym właściwościom na suchej, jak i na mokrej nawierzchni przez cały cykl życia opony przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.
„Jest nam niezmiernie miło, że nasza opona została uznana za najlepszy produkt wspierający bezpieczeństwo w ruchu drogowym. OptiGrip to produkt, który realnie przyczynia się do ograniczenia liczby wypadków na polskich i europejskich drogach. Nagroda ta jest dla nas szczególnie cenna ponieważ bezpieczeństwo jest od zawsze priorytetem dla marki Goodyear” - powiedział Łukasz Tłuchowski, senior brand manager marki Goodyear w Goodyear Dunlop Tires Polska.
Opona Goodyear OptiGrip, dzięki rewolucyjnej technologii SmartWear znacznie poprawia bezpieczeństwo, ponieważ utrzymuje doskonałe parametry, nawet gdy jest zużyta. Technologię SmartWear opracowano tak, aby wraz ze zużywaniem się bieżnika pojawiała się kolejna warstwa i kolejne rowki, które będą utrzymywać doskonałe parametry opony przez cały cykl jej użytkowania.
•    OptiGrip wykazuje lepszą odporność na aquaplaning podczas jazdy na wprost po 20.000 km niż jej fabrycznie nowe konkurentki
•    OptiGrip zapewnia o 20% krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni po 30.000 km niż jej dwie wiodące konkurentki
•    OptiGrip gwarantuje dwa razy większą kontrolę na mokrej nawierzchni po 30.000 km

Nowa technologia Goodyear SmartWear jest kulminacją kilku lat badań nad konstrukcją, inżynierią i fizyką bieżników opon. W opracowywaniu najnowszej technologii Goodyear brało udział ponad 50 inżynierów i naukowców.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 25 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 75.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj