Dębica wśród 150 największych polskich firm

Po raz kolejny Firma Oponiarska Dębica S.A. znalazła się w gronie 500 największych polskich firm. W tegorocznych rankingach tygodnika „Polityka” i dziennika „Rzeczpospolita” Dębica zajęła odpowiednio 147 i 193 miejsce.

W rankingu „Polityki” dębicka fabryka zajęła najwyższe miejsce spośród wszystkich firm z branży oponiarskiej w Polsce. Przychód ze sprzedaży w wysokości 1 467 212 tys. zł zapewnił jej 147 miejsce. Inne firmy produkujące opony znalazły się na 250, 338 oraz 451 pozycji. Podstawowym kryterium rankingu były przychody ze sprzedaży.
Na liście największych eksporterów opublikowanej przez „Rzeczpospolitą”  Firma Oponiarska Dębica S.A. zajęła wysokie 28 miejsce, a w klasyfikacji ogólnej znalazła się na 192 pozycji. Przedmiotem oceny była wartość rynkowa przedsiębiorstwa ustalana na podstawie sprzedaży, wartości księgowej i EBITDA. Zestawienie obejmuje 500 największych firm z sektora przemysłu, handlu i usług.

„Stała obecność naszej Spółki w rankingach ,Polityki’ i ,Rzeczpospolitej’ odzwierciedla stabilne fundamenty finansowe, na których opieramy swoją działalność” - powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. „Naszym długoterminowym celem jest utrzymanie pozycji lidera branży oponiarskiej w Polsce i konsekwentny rozwój firmy” – dodała Marta Konopacka.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w 60 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Źródło: Dębica
Udostępnij

Dębica opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj