Najnowszy test opon 4x4

Opony ContiCrossContact UHP zajęły pierwsze miejsce w przeprowadzonym przez niemiecki magazyn „Auto Zeitung” (nr 9/09) teście opon terenowych.

Dziennikarze przetestowali opony w rozmiarze 235/55 R 17 na samochodzie marki BMW X3. W teście wzięły udział produkty firm europejskich, amerykańskich, japońskich i koreańskich.

Continental test opon 4x4Specjaliści z redakcji „Auto Zeitung” wszechstronnie przetestowali sześć modeli opon w warunkach terenowych, co oznaczało poddanie ich ekstremalnemu działaniu piachu, żwiru, błota oraz mniejszym i większym nierównościom nawierzchni. Opony zostały ocenione także pod kątem komfortu jazdy. Redakcja położyła również szczególny nacisk na tematykę zapewnienia bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Dlatego też droga hamowania oceniana była w specjalnym teście, który odwzorowywał warunki panujące na drodze oraz na skrzyżowaniach, gdzie asfalt często szybciej ulega uszkodzeniu w porównaniu do innych odcinków jezdni. Opony ContiCrossContact UHP zdobyły uznanie motoryzacyjnych jurorów, które zostało potwierdzone wynikami uzyskanymi w poszczególnych konkurencjach.

Continental jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 150.000 pracowników w prawie 200 lokalizacjach w 36 państwach.

Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj