Test opon letnich

Opona Bridgestone Turanza ER300 zwyciężyła w testach magazynów Auto Świat i Auto Motor i Sport oraz zdobyła najwyższą ocenę jako szczególnie godna polecenia w ADAC Motorwelt

Jako szczególnie godne polecenia zostały wyróżnione również Firestone TZ300? (ADAC Motorwelt) oraz Potenza RE050A (Gute Fahrt).
Bridgestone Turanza ER300 Turanza ER300
Za Auto Świat: Wszechstronne, wyważone osiągi, doskonałe prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni oraz duży zapas bezpieczeństwa przy aquaplaningu.

Auto Świat testował rozmiar 205/55 R16V w VW Golfie VI na mokrej i suchej nawierzchni pod kątem: prowadzenia, hamowania, jazdy po okręgu, aquaplaningu w jeździe na wprost i w zakrętach, poziomu hałasu zewnętrznego, oporów toczenia i subiektywnego komfortu. Turanza ER300 konsekwentnie zwyciężała we wszystkich kategoriach i pokonała wszystkie 11 konkurencyjnych marek w klasyfikacji ogólnej.

Za ADAC Motorwelt: Bardzo dobrze wyważona opona, najlepsze ocena na suchej nawierzchni, dobra na mokrej, najlepsza w kategorii „poziomu hałasu”.

ADAC Motorwelt testował dwa rozmiary: 185/60 R14H w VW Polo oraz 205/55 R16W w Oplu Astrze, pod względem wszystkich parametrów zachowania na mokrej i suchej nawierzchni, włącznie ze zużyciem paliwa oraz żywotnością opony. Turanza ER300 uzyskała najwyższą 3-gwiazdkową ocenę szczególnie godnej polecenia w obu rozmiarach.

Za Auto Motor i Sport: Bardzo dobre właściwości jezdne we wszystkich warunkach, wysoka precyzja kierowanie, krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni.

Magazyn testował oponę Turanza ER300 w rozmiarze 205/55 R16V na VW Golfie na mokrej i suchej nawierzchni, przyznając jej najwięcej punktów spośród testowanych 11 konkurencyjnych opon znanych marek.

Bridgestone Potenza RE050A Potenza RE050A
Szczególnie godna polecenia i zwycięzca testu Gute Fahrt: Łatwa w kontroli, niezwykle precyzyjna i najlepsza w hamowaniu – to końcowy komentarz kierowców testowych.

Gute Fahrt jest magazynem posiadaczy samochodów VW i Audi. Opona klasy ultra high performance, Bridgestone Potenza RE050A w rozmiarze 225/45 R17 W/Y testowanym w VW Golfie GTI, wykazała doskonałe, wszechstronne osiągi i otrzymała najwyższą ocenę szczególnie godnej polecenia.

Firestone TZ300 alfa Firestone TZ300alfa
Szczególnie godna polecenia według ADAC Motorwelt: Bardzo dobrze wyważona opona, dobra na mokrej nawierzchni.
Test ADAC rozmiaru 205/55 R16W pokazał wszechstronność osiągów nowej opony klasy turystycznej Firestone TZ300?. Zaprojektowana, aby zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa i wyjątkowy komfort kierowcom samochodów rodzinnych w segmencie opon średniej półki cenowej, TZ300? konkurowała z oponami cenowego segmentu premium.

Auto Świat jest jednym z czołowych magazynów motoryzacyjnych w Europie, publikowanym w 30 krajach, czytanych przez blisko 40 milionów osób miesięcznie.
ADAC Motorwelt z 18 milionami czytelników, to oficjalne wydawnictwo największego niemieckiego automobilklubu ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil Club).

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj