Continental zwycięża w teście Auto Zeitung

W przeprowadzonym niedawno przez niemiecki magazyn „Auto Zeitung” szczegółowym teście opon letnich, ogumienie ContiPremiumContact 2 zajęło pierwsze miejsce.

Jednocześnie ponad 22 tys. czytelników tego magazynu motoryzacyjnego uznało Continental za najlepszą firmę produkującą opony.

Opony ContiPremiumContact 2 pokonały ośmiu konkurentów. Najwięcej punktów zdobyły za wyważone osiągi zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Redakcja wykorzystała do testu samochód Opel Corsa wyposażony w opony o rozmiarze 195/60 R 15.
W głosowaniu na najlepszą markę roku 2008 czytelnicy „Auto Zeitung” wybierali swojego faworyta spośród 23 marek opon. Continental zdołał utrzymać swoje pierwsze miejsce z zeszłego roku, pokonując konkurentów z Europy, USA, Japonii i Korei.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 140.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach.

Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj