Sava intensa hp = krótsza droga hamowania

Sava, jeden z wiodących w Europie Środkowej producentów opon, przedstawia Sava intensa hp – nową oponę letnią typu high-performance
o zwiększonym przebiegu, lepszych osiągach i krótszej drodze hamowania na mokrej nawierzchni.

„Nowa Sava intensa hp to właściwy wybór dla kierowców świadomie patrzących na cenę i jakość, którzy szukają trwałych, ekonomicznych i niezawodnych opon typu high-performance. Niezależne testy potwierdzają doskonałą charakterystykę nowej opony Sava intensa hp” – powiedział Przemysław Zakrzewski, Brand Manager marki Sava w Goodyear Dunlop Tires Polska.

Osiągi potwierdzone przez TÜV SÜD Automotive
Sava intensa hpNiezależna organizacja badawcza TÜV SÜD Automotive, po gruntownych testach potwierdziła osiągi nowej opony Sava intensa hp. Charakterystyka opony została porównana z trzema azjatyckimi i dwiema europejskimi oponami konkurencji z tego samego segmentu. W przypadku Sava intensa hp, droga hamowania awaryjnego przy prędkości 80 km/h na mokrym asfalcie była krótsza o 10,1 m od najlepszej konkurentki europejskiej oraz o 8,3 m od najlepszej konkurentki z Azji z tego samego segmentu. „Te ogromne różnice pokazują, jak ważny jest wybór odpowiedniej opony. Kierowcy, którzy przeżyli awaryjne hamowanie wiedzą, jaką różnicę w warunkach drogowych powoduje 8 metrów” – powiedział P. Zakrzewski.

Niezrównany przebieg
Kluczową zaletą nowej Sava intensa hp jest jej doskonałe zachowanie podczas jazdy i hamowania na mokrej nawierzchni przy jednocześnie długim przebiegu. Jest to możliwe dzięki nowej konstrukcji opony, poprawionej rzeźbie bieżnika oraz najnowocześniejszej mieszance silikonowej. „Podczas konstrukcji opony jednym z najważniejszych wyzwań jest osiągnięcie doskonałych wyników w obu dziedzinach: osiągów i przebiegu, ponieważ oba kryteria wypływają na siebie” – wyjaśnia P. Zakrzewski.

Wyjątkowe hamowanie i jazda na mokrej nawierzchni

Droga hamowania na mokrej nawierzchni
Wykres: Badanie TÜV SÜD Automotive: droga hamowania na mokrym asfalcie (80-20 km/h)

W niezależnych pomiarach jazdy i hamowania na mokrej nawierzchni, Sava intensa hp udowodniła swoją zdecydowaną przewagę nad głównymi konkurentkami z Azji i Europy. Badania TÜV SÜD, przeprowadzone we Francji, na samochodzie VW Golf wyposażonym w opony 195/65 R15 pokazują, że Sava intensa hp w kluczowych obszarach zachowuje się znacznie lepiej, niż jej główne konkurentki.
TÜV SÜD Automotive porównał nową oponę Sava intensa hp z pięcioma oponami konkurencji z tego samego segmentu. W przypadku Sava intensa hp, droga hamowania awaryjnego przy prędkości 80 km/h była o 8,3 m krótsza na mokrym asfalcie, niż w przypadku najlepszej opony konkurencji. W testach jazdy i hamowania na nawierzchni betonowej, Sava intensa hp wyraźnie pokonała wszystkie pięć konkurentek z Europy i Azji.
Wyjątkowa charakterystyka jazdy i hamowania na mokrej nawierzchni jest efektem dużej liczby domykających się bloków bieżnika. Lamelki na barkach opony oraz obszarach pośrednich zostały ulepszone, aby zapewnić większą sztywność, przekładającą się na zwiększenie bezpieczeństwa pokonywania zakrętów i w rezultacie lepsze prowadzenie.

Dłuższy przebieg i bardziej równomierne zużycie
Nowa konstrukcja bloków bieżnika oraz innowacyjna mieszanka silikonowo-polimerowa przyczyniają się do wydłużenia potencjalnego przebiegu opony. Bardziej płaski i szerszy profil nowej opony oznacza jej lepszy kontakt z nawierzchnią.
To przekłada się na bardziej równomierny rozkład ciśnienia, co z kolei oznacza bardziej równomierne zużycie bieżnika. Innowacyjny silikonowy składnik bieżnika oraz niska waga opony wpływają  na zmniejszenie oporu toczenia, dzięki czemu znacząco obniża się zużycie paliwa.

Dłuższy przebieg i bardziej równomierne zużycie
Wykres: Badanie TÜV SÜD Automotive: doskonały rezulat końcowy

Sava intensa hp dostępna jest w szerokiej gamie rozmiarów.

Sava Tires, z siedzibą w Słowenii, jest wiodącym środkowoeuropejskim producentem opon z ponad 85-letnim doświadczeniem w branży oponiarskiej. Firma zatrudnia ponad 1400 osób i sprzedaje głównie opony do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Sava Tires jest integralną częścią grupy Goodyear Dunlop, a większość swojej produkcji eksportuje. Produkty marki Sava cieszą się na świecie dużą popularnością.
Więcej informacji na temat Sava Tires: www.sava-tires.si.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Sava
Udostępnij

opony Sava

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj