Firestone przedstawia nową, lekką oponę sportową Firehawk SZ90(mi)

Opona opracowana z myślą o młodszych kierowcach i rosnącym zapotrzebowaniu na opony typu „performance”. Firehawk SZ90μ (μ wymawiane „mi”) pozwala na wyjątkowo precyzyjne prowadzenie zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni.

Opona Firestone SZ90μ Świetnie wyglądający, nowy bieżnik o dynamicznym, asymetrycznym wzorze zapewnia doskonałą równowagę między osiągami na mokrej i suchej nawierzchni. Symbol ‘μ’ nie jest przypadkowy - stanowi inżynieryjny symbol tarcia – w tym przypadku oznaczający znakomitą przyczepność opony.
Opona dla kierowców lubiących bardziej radosny niż czysto sportowy styl prowadzenia. Stworzona dla samochodów takich jak Peugeot 207, Renault Mégane, Opel Astra i Alfa Romeo 147, jak również dla sportowych modeli w rodzaju Opla GT.
Bazując na wizerunku Firestone „Togetherness” (Razem), nowa opona została opracowana specjalnie z myślą o młodych ludziach, którzy czerpią radość z jazdy swoimi samochodami i uwielbiają wspólne wyjazdy. Będzie ona stopniowo zastępować oponę sportową wysokich osiągów - Firehawk SZ80 z 2003 roku.

Unikalna precyzja prowadzenia, doskonałe osiągi na mokrej i suchej nawierzchni.
Nowy, asymetryczny wzór w części wewnętrznej zorientowany na mokrą i zewnętrznej na suchą nawierzchnię, został zaprojektowany specjalnie z myślą o nowoczesnych samochodach. Układ rowków zoptymalizowano w celu wydajnego odprowadzania wody i równomiernego rozkładu sił nacisku, większając tym samym stabilność i kontrolę na mokrej nawierzchni oraz odporność na aquaplaning przy jeździe na wprost.
Łącznik 3D, znajdujący się w części zorientowanej na jazdę po mokrej nawierzchni, jest specjalnie zaprojektowanym połączeniem między centralnymi klockami bieżnika. Zwiększa sztywność klocków, jednocześnie zachowując wydajny przepływ wody. Nie tylko nadaje oponie unikalny charakter, ale także zapewnia maksimum kontroli i trakcji na zakrętach. Nowy wzór klocków barkowych o wysokiej sztywności, znajdujących się po zewnętrznej stronie bieżnika, zapewnia maksimum przyczepności, doskonałe zachowanie w zakrętach, oraz szybką reakcję na zmianę toru jazdy. Te wyważone osiągi powodują, że nowa Firehawk SZ90μ jest wyjątkowo precyzyjna przy jeździe sportowej i bardziej spokojnej.

Doskonała sterowność
Profesjonalni kierowcy doceniają Firehawk SZ90μ za płynną jazdę na suchej nawierzchni, doskonałą sterowność i przewidywalne, znakomicie wyważone osiągi. Na mokrej nawierzchni opona łączy w sobie wysoką precyzję prowadzenia z bardzo dobrym zachowaniem w zakrętach oraz zdolnością do bardziej agresywnej jazdy, kiedy zachodzi taka potrzeba. W porównaniu do poprzedniczki, hałas zewnętrzny jest mniejszy o całe 2 decybele. Jego poziom wewnątrz pojazdu jest zauważalnie niższy, co czyni jazdę jeszcze bardziej relaksującą i przyjemną.

Wprowadzenie Firehawk SZ90μ odbędzie się w dwóch fazach: faza 1 w styczniu 2008 z 12 rozmiarami - od 16” do 18” o profilach od 40 do 55; faza 2 w styczniu 2009 obejmie 6 rozmiarów - od 15” do 18” o profilach 50 i 55.

Kampania Firestone Together
Kampania reklamowa Firestone Together

Źródło: Firestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj