Rekord świata na oponach Dunlop

Specjalny model Audi A4 Quattro B7, wyposażony w opony Dunlop SP Sport Maxx TT pobił rekord prędkości pojazdów napędzanych biogazem. Auto napędzane paliwem pozyskiwanym z odpadów roślinnych, na torze w niemieckim Papenburg, osiągnęło prędkość 327,5 km/h.

ajszybszy samochód napędzany biogazem wyposażony w opony Dunlopa
TÜV Rheinland, uznana na rynku międzynarodowym firma zajmująca się certyfikacją oraz badaniem produktów oraz technologii pod kątem jakości i bezpieczeństwa zorganizowała próbę pobicia rekordu, aby pokazać potencjał, jaki kryje się w pojazdach napędzanych paliwami ekologicznymi.

Samochód został przygotowany do pobicia rekordu przez firmę tuningową Hohenester, która przystosowała 3-litrowy silnik Audi RS4 do napędzania biogazem i zwiększyła jego moc z seryjnych 380 do 580 KM. Eksperci Dunlopa, odpowiedzialni za dostarczenie opon, wybrali do przeprowadzenia testu najlepsze sportowe opony Dunlop SP Sport Maxx TT. W tej nowej oponie ultra-high performance zastosowano Kevlar® firmy DuPontTM - specjalny składnik, opracowany na potrzeby sportów motorowych z nanocząsteczkami, a także system Touch Technology.

W całym obwodzie stopki opony SP Sport Maxx TT został zastosowany innowacyjny składnik Kevlar® Engineered Elastomer (EE). Dzięki niemu zostają usztywnione boki opony, które stają się bardziej odporne na skręcanie, napięcie i nagrzewanie. Dzięki temu opona zapewnia zwiększoną stabilność podczas pokonywania zakrętów oraz większą precyzję jazdy, jak również przekazuje kierowcy więcej informacji. Audi A4 Quattro zostało wyposażone w opony o rozmiarze 235/40 ZR 18 (95Y) XL.

Podczas bicia rekordu silnik samochodu był napędzany biogazem, uzyskanym ze zmielonej trawy. „Poprawiając rekord pokazaliśmy, że biogaz nie tylko może zastąpić ropę naftową, ale udowodniliśmy, iż radość z jazdy oraz ekologia to cechy, które można z powodzeniem połączyć“ – powiedział kierowca wyścigowy Jürgen Hohenester, który prowadził Audi podczas rekordowej próby.

Dunlop, marka opon należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących w świecie producentów wysokiej jakości opon, o bogatej historii sukcesów w wyścigach motocyklowych. Wielu czołowych światowych producentów motocykli montuje opony Dunlop jako wyposażenie standardowe w produkowanych przez siebie pojazdach, włączając w to Aprilia, Benelli, BMW, Buell, Derbi, Ducati, Harley Davidson, Honda, HRD, Husaberg, Husqvarna, Kawasaki, KTM, MV Agusta, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vertemati oraz Yamaha.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Dunlop
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj