Ekologiczna opona Bridgestone

Bridgestone poinformował o rozpoczęciu dostarczania opon ECOPIA EP25 na fabryczne wyposażenie Toyoty iQ, która wkrótce pojawi się w sprzedaży .

Ecopia wyprodukowana jest przy zastosowaniu technologii NanoPro-Tech.ECOPIA to flagowa marka przyjaznych środowisku opon Bridgestone, która jest odpowiedzią koncernu na zjawisko globalnego ocieplenia. Ekologiczna opona EP25, zapewnia niskie opory toczenia, a tym samym ogranicza zużycie paliwa podczas jazdy, ograniczając również emisję CO2 do atmosfery. Obliczając emisję dwutlenku węgla na każdym etapie życia opony, od procesu produkcji aż po utylizację, potwierdzono, że 87%* całkowitej emisji zanieczyszczeń ma miejsce podczas jej użytkowania.

Koncern planuje rozwój dystrybucji opon ECOPIA na globalnym rynku oraz ich dostaw na fabryczne wyposażenie. Toyota iQ na oponach Ecopia to ważny krok w kierunku realizacji tego celu. Jednocześnie Bridgestone planuje zastosować unikalną technologię NanoPro-Tech**, używaną przy produkcji opon ECOPIA, również przy wytwarzaniu pozostałych opon, aby rozszerzyć gamę produktów przyjaznych środowisku. Do 2014 roku na rynku japońskim zaplanowano całkowitą wymianę opon letnich do samochodów osobowych na produkty ECOPIA.

Cykl życia opony a emisja CO2

Cykl życia opony a emisja CO2

Całkowita emisja CO2: 296,4kg-CO2/sztukę
Japoński Związek Producentów Gumy


NanoPro-Tech (Technologia Kontroli Właściwości Nanostrukturalnych)
Technologia Bridgestone, która wpływa na mikrostrukturę materiałów poprzez oddziaływanie molekularne. Bridgestone podjął wyzwanie połączenia redukcji oporów toczenia z bezpiecznych zachowaniem na mokrej nawierzchni odnosząc sukces w rozwiązaniu tego dylematu dzięki zastosowaniu w rozwoju surowców do produkcji opony technologii NanoPro-Tech.

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj