Mercedes-AMG wybiera opony Dunlop

Dunlop SP Sport Maxx GT na wyposażeniu najmocniejszego roadstera Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Serie.

DUNLOP SPSport Maxx GTDunlop po raz kolejny zdobył zaufanie Mercedes-AMG, najbardziej znanej firmy zajmującej się tuningiem samochodów Mercedesa. Najmocniejszy roadster świata - Mercedes SL 65 AMG Black Series - wyposażony został w opony Dunlop SP Sport Maxx GT. Ta współpraca jest połączeniem prawdziwej jakości sportowej technologii AMG z najwyższą wydajnością opon Dunlop.Zespół wyścigowy AMG już wcześniej korzystał z opon Dunlop SP Sport Maxx GT w wymagającej niemieckiej serii wyścigowej samochodów turystycznych DTM (Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft), które są jednym z najważniejszych wydarzeń w sportach motorowych w Europie. Dwumiejscowy samochód AMG, kontynuacja udanej konstrukcji AMG Black Series, przypomina wyglądem tak znane samochody serii AMG jak: DTM CLK-Class, czy CLK-GTR z 1997 roku z serii FIAGT. 6-litrowy silnik AMG V12-Bitrubo o mocy 670 KM (493 kW) zapewnia osiągi na najwyższym sportowym poziomie i odpowiada oczekiwaniom najbardziej wymagających kierowców. Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series osiąga maksymalną prędkość 320 km/h i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm przy 2000 rpm. Dunlop wyposażył dwunastocalowe, aluminiowe felgi samochodu Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series w swój topowy produkt. Opony Dunlop SP Sport Maxx GT w rozmiarze 265/35 R 19 na przedniej oraz 325/30 R 20 na tylnej osi, zapewniają doskonałą przyczepność i umożliwiają stabilną jazdę z najwyższymi prędkościami.

Mercedes AMG SL3
Dunlop, marka należąca do koncernu The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat, które zakładane są w tak cenionych samochodach jak BMW 1 czy BMW 5. Opony Dunlopa oferowane są jako wyposażenie oryginalne takich marek, jak Alfa Romeo, AMG, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes, Porsche czy TVR.

Źródło: Dunlop
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj