Dwusetne Grand Prix Bridgestone w Walencji

Pierwszy wyścig bolidów Formuły 1 na nowym torze ulicznym w Walencji, który rozegrał się 24 sierpnia, był jednocześnie dwusetnym Grand Prix z udziałem Bridgestone w historii F1.

Bridgestone Valencja Nowy, trudny tor o długości 5,44 km, biegnący wśród alej, doków, przystani i mostów to wyznaczający nowe standardy przełom na miarę wydarzenia, jakim było pojawienie się w 1997 roku Bridgestone w Formule 1. Miękkie mieszanki opon Potenza, znakomicie radzące sobie przy temperaturze 46°C to znakomita ilustracja osiągnięć Bridgestone, na oponach którego zespoły zdobyły już 8 tytułów Mistrza Świata Kierowców i 8 tytułów Mistrza Świata Konstruktorów, w tym 132 wygrane wyścigi, 125 pole position i 127 najlepszych czasów okrążenia.

Bridgestone Potenza - złota oponaZłota opona
Bridgestone świętował swoje dwusetne Grand Prix podczas wyścigowego weekendu w Walencji. O jego wkładzie w rozwój tego najtrudniejszego sportu motorowego świata przypominały milionom ludzi wielkie tablice „Bridgestone 200”. Na torze zaprezentowano wykonaną specjalnie na tę okazję „złotą oponę”. Uroczystości towarzyszyły atrakcje w Paddock Club i w wiosce Formuły 1.

Z toru na ulicę
Udział w Formule 1 pozwala Bridgestone promować zaawansowane technologie oraz wysokiej jakości produkty o dużej wartości dodanej, a przy tymprzenosić doświadczenie z toru wyścigowego na produkcję opon klasy high-performance do samochodów osobowych. Ścisła współpraca z zespołami Formuły 1 pomogła Bridgestone zbudować silną pozycję dostawcy opon na potrzeby fabrycznego wyposażenia pojazdów największych producentów na świecie.

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj