Nowy rozmiar opony - więcej korzyści dla transportowców.

Continental zaprezentuje na tegorocznych, Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych IAA, które odbędą się we wrześniu w Hanowerze, nową oponę przeznaczoną dla naczep do transportu długodystansowego.

Opony klasy Premium HTL1 Eco-Plus 385/55 R19.5 firmy Continental umożliwiają m.in. większe oszczędności paliwa w transporcie długodystansowym. Continental HTL1Nie wszystko, co jest przewożone na duże odległości, to bardzo ciężkie ładunki. W dziale opon użytkowych firmy Continental po wielu szczegółowych badaniach i analizach - stwierdzono, że blisko 80 procent przewozów towarowych nie wymaga stosowania opon o najwyższych indeksach nośności.
Continental dostarcza już dla potrzeb transportu długodystansowego opony HTL1 o rozmiarze 445/45R19.5, w przypadku których dopuszczalne obciążenie osi, wynoszące dziewięć ton, bardzo często nie jest w pełni wykorzystywane. Chociaż wersja 445/45R19.5 opon HTL1 pozwala uzyskać zwiększoną sprawność dzięki niskim oporom toczenia to jednak opony 385/55R19.5 stanowią bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla potrzeb długodystansowego transportu towarów niezbyt ciężkich ale dużych objętościowo. 
W porównaniu z poprzednim modelem opon HTL, skuteczne połączenie rzeźby bieżnika oraz materiałów, z których został on wykonany, pozwala uzyskiwać większe przebiegi oraz zmniejszyć opory toczenia. Przy projektowaniu nowości wykorzystano rzeźbę bieżnika oraz profil niezawodnej opony Continental 385/55R22.5 HTL1. Pozwoliło to zapewnić zwiększoną odporność na zużycie. Nowa opona HTL1 Eco-Plus w rozmiarze 385/55R19.5 pozwala także znacznie ograniczyć koszty przewozów towarowych. Zapewnia również optymalne właściwości jezdne.

Źródło: Continental
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj