Innowacje dla bezpieczeństwa

Nigdy dość działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze i temu właśnie służy nowa internetowa strona www.bezpieczneprowadzenie.pl .

Co roku na polskich drogach ginie aż 5 500 osób, a ponad 60 tys. osób to poszkodowani w wypadkach. Za 90% wypadków odpowiedzialność ponoszą użytkownicy dróg. Strona została stworzona w oparciu o filozofię „Innowacje dla bezpieczeństwa” pod patronatem Goodyeara, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Droga i Bezpieczeństwo”.

www.bezpieczneprowadzenie.pl Temat bezpiecznej jazdy samochodem jest podejmowany przez różne firmy i instytucje. Jednak statystyki pokazujące ilość wypadków na drogach są ciągle zatrważające. Dlatego, mając na uwadze podstawowe źródło informacji jakim stał się Internet, powstała platforma wiedzy dla kierowców, którzy chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i wszystkich uczestników ruchu zawsze było priorytetem dla koncernu Goodyear. Dlatego inżynierowie tej firmy od lat wyznaczają światowe standardy tworząc opony, które wyjątkowo dobrze radzą sobie z hamowaniem na mokrej nawierzchni, są odporne na aquaplaning i uzyskują regularnie najwyższe noty na prestiżowych testach sprawdzających prowadzenie opony oraz jej zachowanie w trudnych warunkach pogodowych.

Prowadzenie samochodu może być bezpieczne. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze, o czym można dowiedzieć się właśnie ze strony www.bezpieczneprowadzenie.pl . Pomysłodawcy strony umieścili na niej poszczególne części poradnika „Bezpieczna wiosna i lato
za kierownicą”, w których można przeczytać o wielu zasadach, jakie każdy z kierowców powinien znać. O jeździe podczas deszczu, we mgle, czy gdy wieje silny wiatr warto na pewno poczytać i skonfrontować teorię ze swoim zachowaniem podczas prowadzenia auta. W części poradnikowej na www.bezpieczneprowadzenie.plkażdy kierowca może zapoznać się z dziesięcioma wskazówkami jak jeździć bezpieczniej, które zostały zatytułowane „Przykazaniami bezpiecznego kierowcy”.

Na nowej stronie kierowcy znajdą także filmy instruktażowe, zrealizowane we współpracy z Kubą Bielakiem z Akademii Bezpiecznej Jazdy. Pierwsze odcinki przedstawiają wskazówki na temat podstawowej, ale jakże istotnej sprawy – pozycji za kierownicą. Instruktor tłumaczy i uzasadnia formy ustawienia fotela, ułożenia nóg, które wielu kierowców ignoruje. Z kolei kolejny odcinek, o zasadach hamowania na wprost, przedstawia dwie sytuacje: hamowanie kontrolowane i awaryjne. Dodatkowo, internauci mogą dowiedzieć się na stornie jak bezpiecznie użytkować opony oraz znaleźć kontakt do Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo”. 

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj