Nagroda iF Design Award dla wizualnej koncepcji wizerunku Continental Truck

Berlińska agencja MetaDesign, wynajęta przez Dział Opon do Pojazdów Użytkowych firmy Continental, otrzymała nagrodę 2008 iF w dziedzinie projektów komunikacyjnych.

16-osobowe jury doceniło tym samym nową koncepcję wizualnej promocji marki Continental Commercial Vehicle.
Projekt został zrealizowany z myślą o strategicznej reorientacji komunikacji marketingowej. Reorientacja miała na celu wyraźne ukierunkowanie reklamy wyrobów na określonych odbiorców. Dlatego właśnie oni stanowią centralny element koncepcji obrazu. „To nasi klienci dostarczają nam pieczywo, wożą nasze dzieci do szkoły i budują nasze domy,” stwierdza szef marketingu, dr Michael Korpiun. „Więc zgodnie z logiką to im należało się miejsce centralne – jako ‘Bohaterom dnia powszedniego’ (Everyday heros).”
Wobec zwiększania obecności firmy Continental na rynkach światowych, zdjęcia – oprócz Europy – realizowane były w brazylijskim Sao Paolo i w Szanghaju w Chinach. Dzięki temu odzwierciedlają międzynarodowe spektrum klientów Continental, gdyż firma uznała za istotne, by klienci mogli w tych komunikatach odnaleźć siebie.
Obok nowej koncepcji wizualnej, w komunikatach marki wprowadzono nową segmentację klientów, zaznaczoną zarówno w treści, jak i w formie. Nagrodzone ostatnio czarno-białe zdjęcia zwiększają identyfikację z wyrobem.

Continental iF Award
Continental iF Award
Continental iF Award
Continental iF Award
Continental iF Award
Continental iF Award
Continental iF Award
Continental iF Award
Źródło: Continental
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj