Nowa gama opon Michelin X Energy SaverGreen

Michelin zaprezentował nową gamę opon Michelin X Energy SaverGreen na nowym modelu Renault Magnum podczas ekskluzywnej światowej premiery.

Renault MagnumMichelin zaangażował się w prace nad innowacyjnym projektem Renault Trucks we wczesnym jego stadium, konstruując nowy model opony do transportu na dużych odległościach. Dzięki bliskiej współpracy, Michelin w bardzo dużym stopniu przyczynił się do osiągnięcia wysokiej efektywności energetycznej nowego modelu Renault Magnum. Opony Michelin X Energy SaverGreen pozwalają na zmniejszenie zużycia paliwa i redukcję CO2 oraz gazów cieplarnianych. Te właściwości są wyjątkowo ważne dla branży, w której paliwo stanowi obecnie (w wyniku stale rosnących cen) 1/3 część wszystkich wydatków.

Celem konstruktorów firmy Michelin było nie tylko ograniczenie zużycia energii, ale i zapewnienie kierowcy nowego modelu Renault Magnum wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Udało się to dzięki zastosowaniu karkasu o dużej sztywności, jak i dobrej przyczepności nawet w trudnych warunkach drogowych (mokra nawierzchnia).
Z jednej strony sztywność i wytrzymałość nowej opony Michelin X Energy SaverGreen wypływa z zastosowania konstrukcji Infinicoil – jednego z elementów technologii Michelin Durable Technologies. Z drugiej wzrost skuteczności przenoszenia napędu i przyczepności jest zasługą kolejnego rozwiązania w ramach Michelin Durable Technologies – samoblokujących się lameli „podwójna fala”.

Gama Michelin X Energy SaverGreen łączy bezpieczeństwo i obniżone koszty użytkowania dzięki znacznemu ograniczeniu zużycia paliwa z maksymalnie wydłużonym cyklem życia opony.

Źródło: Michelin
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj