Nowa opona Michelin Agilis Camping

Michelin wprowadza na rynek nową oponę Agilis Camping przeznaczoną do coraz popularniejszych w Polsce samochodów kempingowych. Najnowszy model stworzono z myślą o jak największej trwałości, solidności i wszechstronności zastosowania.

Samochody kempingowe w Polsce są coraz bardziej popularne, o czym świadczy fakt, że w 2006 roku ich sprzedaż wzrosła o 8%. Nie jest to chwilowy wzrost a cały trend, który sprawił, że w latach 1995 - 2005 rynek ten rozwijał się średnio w tempie 9.5% rocznie. Odpowiedzią Michelin na rosnące zapotrzebowanie jest nowa, wyjątkowo trwała, solidna i wszechstronna opona Michelin Agilis Camping. Model ten opiera się o rozwiązania opony Agilis przeznaczonej do samochodów dostawczych, dzięki czemu charakteryzuje się dużą żywotnością i wytrzymałością na uszkodzenia. W porównaniu do wersji dostawczej Agilis Camping ma o 20% więcej kanałów i nacięć oraz o 30% więcej lameli, co sprawia, że sprawdza się na bardziej zróżnicowanych nawierzchniach.

Michelin Agilis CampingWykorzystana w Michelin Agilis Camping technologia „Durable Contact Patch”, którą zapożyczono wprost z opon do samochodów ciężarowych, wpływa pozytywnie na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych i wytrzymałość opony. Rozwiązanie to umożliwiło osiągnięcie bardziej prostokątnej powierzchni kontaktu opony z jezdnią, co przekłada się na równomierne i wolniejsze ścieranie bieżnika. Dzięki temu oponamoże służyć nam o kilka sezonów dużej. Zoptymalizowana powierzchnia kontaktu z jezdnią ma też wpływ na zwiększenie przyczepności, a co za tym idzie i bezpieczeństwa.
Do wykorzystania w pełni potencjału długowieczności nowego modelu opony zastosowano w niej rozwiązania zapewniające ochronę przed uszkodzeniami. Aby ochronić bok opony, wyposażono go w 8 specjalnych wzmocnień zabezpieczających przed otarciami o krawężniki i inne przeszkody. Architektura Michelin Agilis Camping, umożliwia stosowanie w niej wysokiego ciśnienia. Potwierdza to oznaczenie CP znajdujące się na oponie, będące certyfikatem przydatności do zastosowania w pojazdach kempingowych, przyznawanym oponom pracującym pod zwiększonymi obciążeniami. Maksymalne ciśnienie dopuszczane w Michelin Agilis na tylnej, obciążonej osi sięga nawet 5.5 bara.

Wszechstronność zastosowania Michelin Agilis Camping nie jest jedynie zasługą wspominanej już rzeźby bieżnika, w której zastosowano dodatkowe nacięcia, kanały i lamele. Ważna jest też mieszanka gumowa tej opony, która zachowuje się korzystniej w szerokim zakresie temperatur, zapewniając optymalną przyczepność zarówno podczas jazdy na suchej nawierzchni jak ipodczas okazjonalnej jazdy po błocie, podłożu szutrowym, śniegu lub w innych trudnych warunkach drogowych.

Opona Michelin Agilis Camping dostępną jest w następujących rozmiarach:
215/70R15CP 109Q195/75R16CP 107Q
225/70R15CP 112Q215/75R16CP 113Q
225/65R16CP 112Q225/75R16CP 116Q

Źródło: Michelin
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj