400 umów Goodyear

Goodyear zdobył 400 umowę (od 2003 roku), która dotyczy dostaw opon do maszyn rolniczych i przemysłowych jako oryginalne wyposażenie.

Wśród producentów pojazdów, którzy wyposażają swoje produkty w opony Goodyeara, znajdują się m.in. John Deere, Case New Holland, Fendt, Claas, Massey Fergusson, McCormick, Landini, BCS Ferrari. Nazwy te na pewno nie są obce także polskim rolnikom, ponieważ ciągniki tych marek obecne są również w Polsce.

„Goodyear nieustannie inwestuje w rozwój innowacyjnych produktów oraz nowe rozmiary opon, wychodząc naprzeciw potrzebom producentów pojazdów i rolników w Europie oraz na całym świecie. Blisko współpracujemy z producentami, w celu spełniania wszelkich wymagań nowoczesnych urządzeń oraz zwiększenia dostępności naszych opon. Spodziewamy się, że w tym roku Goodyear podwoi, w stosunku do wyników osiągnietych w 2007 roku, liczbę umów na oryginalne wyposażenie” – powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych Grupy Goodyear Polska.

Goodyear Optitrac R+ Część producentów maszyn jako podstawowe wyposażenie zaaprobowała najnowszą oponę Goodyear Optitrac R+. Opona ta znacząco poprawia trakcję ciągnika i umożliwia jazdę z prędkością do 65 km/h. Opona Optitrac R+ jest najmłodszym i zarazem najnowocześniejszym dzieckiem w rodzinie OPTITRAC, cieszącej się od sześciu lat dużą popularnością wśród rolników całej Europy. Stworzono ją z myślą o sześciocylindrowych ciągnikach z napędem na cztery koła o mocy silnika od 120 do 300 KM. Optitrac R+ doskonale radzi sobie w transporcie na drogach utwardzonych, zachowując jednocześnie niskie ciśnienie powietrza na poziomie stosowanym w pracach polowych. Dzięki nowej technologii wykorzystanej przy produkcji Optitrac R+, uzyskuje się przyrost trakcji ciągnika o 10%. W dodatku, co dla wielu rolników może okazać się istotne, nośność opony zwiększa się aż o 30%! Ostatnio Goodyear rozszerzył ofertę opony Optitrac R+ do dziewięciu rozmiarów, które umożliwiają wiele możliwych kombinacji na przedniej i tylnej osi.

Umowy na wyposażenie oryginalne dotyczą również przemysłowych opon radialnych – IT520 oraz IT530, które będą stosowane przez takich producentów, jak JCB, Caterpillar, Volvo, Komatsu, Laverda, Manitou, Liebherr, Hydrema i Terex.

Goodyear Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj