Wyróżnienie dla Michelin Energy Saver

Michelin Energy Saver został wyróżniony przez TÜV SÜD Automotive za przyczepność na mokrej nawierzchni oraz wpływ na oszczędność zużycia paliwa.

MIchelin Energy Saver Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD Automotive w kwietniu i maju 2008 roku pokazały, że opona Michelin Energy Saver zapewnia zarówno najkrótszą na rynku drogę hamowania na mokrej nawierzchni jak i największą oszczędność w zużyciu paliwa.
Testy na hamowanie zostały przeprowadzone przez niemiecką organizację przy użyciu trzechrozmiarów opon spośród najczęściej kupowanych w całej Europie na oponach zakupionych na rynku. Testy porównawcze pokazały, że w niezwykle wymagających warunkach, jakimi jest mokra nawierzchnia, opony Michelin Energy Saver hamowały na krótszym albo porównywalnym dystansiejak jej sześciu głównych konkurentów (test przeprowadzony podczas hamowania z prędkości 80km/h do 20km/h).
Oprócz zapewniania wysokiego poziomu bezpieczeństwa Michelin Energy Saver są również najbardziej efektywnymi oponami w zakresie oszczędności paliwa. Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD Automotive wykazały, że Michelin Energy Saver zmniejsza zużycie paliwa o 0,2 l/100 kmdzięki zredukowanym oporom toczenia, które są niższe o prawie 20% niż u bezpośrednich konkurentów . Taka redukcja zużycia paliwa pozwala zaoszczędzić około 125 Euro podczas średniego okresu eksploatacji opony.
TÜV SÜD Automotive wyróżnił nową oponę Michelin Energy Saver za zbalansowane połączenie nadzwyczajnych osiągów w kwestii bezpieczeństwa oraz oszczędności w zużyciu paliwa. Ponadto przeprowadzone w 2007 roku inne testy TÜV SÜD Automotive pokazały, że Michelin Energy Saver zdeklasował swoich największych rywalirównież w kwestii trwałości, osiągając o około 40% dłuższe przebiegi. W tym właśnie leży siła dążenia Michelin do innowacyjności.

Uzyskanie takich wyników wymagało niespotykanych wcześniej nakładów środków finansowych na badanie i rozwój. Michelin rocznie przeznacza prawie 600 milionów Euro na swoje Centra Technologiczne.

Test opon 195/65 R15 91 H (plik pdf)
Test opon 195/65 R15 91 V (plik pdf)
Test opon 205/55 R16 91 V (plik pdf)


Grupa TÜV SÜD to jedna z największych firm świadcząca usługi w strategicznych sektorach jak: przemysł, mobilność, ludzie. Zakres ich usług obejmuje doradztwo, inspekcję, testy jak również opinie eksperckie, ceryfikowanie oraz szkolenia. Założona 140 lat temu jako stowarzyszenie poddające kontroli kotły parowe, Grupa TÜV SÜD ma dzisiaj globalny zasięg i jest przyszłościowo zorientowana firmą. Kontynuuje swoją drogę rozwoju w zakresie tradycyjnych usług, jak np. okresowe kontrole pojazdów („naklejki TUV”), testy oraz inspekcja zakładów produkcyjnych, testy produktów oraz opinie eksperckie. Grupa TÜV SÜD z siedzibami zlokalizowanymi w Monachium, Peabody oraz Singapurze zatrudnia ponad 13 000 pracowników w przeszło 600 różnych lokalizacjach. Jej obroty w 2006 roku sięgnęły 1,168 milionów euro.

Michelin w swojej misji deklaruje ciągłe dążenie do poprawy mobilności dóbr i ludzi poprzez produkcję i przygotowanie oferty dla każdego typu pojazdu, wliczając w nie: samoloty, samochody, rowery, motory, maszyny przemysłowe, maszyny rolnicze, ciężarówki oraz amerykańskie wahadłowce kosmiczne. Michelin oferuje również elektroniczne wsparcie mobilności, ViaMichelin.com jak również wydaje przewodniki podróżnicze, przewodniki po hotelach i restauracjach , mapy i atlasy samochodowe. Michelin z siedzibą główną w Clermont Ferrand we Francji jest obecne w 170 krajach, zatrudnia 121 000 pracowników, posiada 69 zakładów produkcyjnych w 19 krajach.

Źródło: Michelin
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj